אאא

מיליון מניות בזק שהוחזקו על ידי שאול אלוביץ' נמכרו שלשום (ב') במהלך המסחר בבורסה לפי מחיר של 5.17 שקל למניה ובתמורה כוללת של 5.17 מיליון שקל, כך מסרה היום החברה בהודעה לבורסה.

לפי דיווח בזק (523.3 -0.13%) לבורסה, אלוביץ' מכר מיליון ממניות החברה תמורת 5.17 מיליון שקל בסך הכל. בכך מחק אלוביץ' את אחזקותיו הפרטיות, שהסתכמו ב-0.03% מהחברה.

מניות בזק שנמכרו הוחזקו בחשבון משותף על שם שאול אלוביץ' ואחיו יוסף אלוביץ'. שאול אלוביץ' נמצא במעצר החל מיום ראשון ולכן נראה שמי שהחליט בפועל על מכירת מניות בזק מהחשבון המשותף הוא האח, יוסף אלוביץ'.

יתרת מניות בזק המוחזקות בחשבון המשותף לאחר המכירה מסתכמת ב-72,360 ששווי השוק שלהן הוא כ-380 אלף שקל. מניות אלו מוחזקות בעקיפין בידי רעייתו של בעל השליטה, איריס אלוביץ', שרכשה אותן במהלך שנת 2006, לפני שהשליטה בבזק נמכרה לשאול אלוביץ' באפריל 2010.

בדיווח שנשלח אתמול (ג'), נמסר מכר אלוביץ' מחוץ לבורסה כ-7.3 מיליון ממניות אנלייט אנרגיה. מחיר המכירה לא צוין, אך הסכום מגיע לכל הפחות ל-13.3 מיליון שקל – לפי המחיר הנמוך היומי של מניות אנלייט באותו יום. בכך ירדה אחזקתו של אלוביץ' – שהצטמצמה משמעותית בחודשים האחרונים על רקע הסתבכותו הכלכלית, מ-2.2% בחברה ל-0.7% בלבד.

נכון להיום שאול אלוביץ' עדיין בעל השליטה בחברת בזק באמצעות אחזקותיו בחברות בי קום ואינטרנט זהב. השבוע אישרו רוב הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת את הצעת הסדר החוב של האחים סיידוף, שעתידה להביא להחלפתו של אלוביץ' כבעל השליטה ביורוקום ובבזק.