אאא

מייסמארטי ישראל היא למעשה חברת תוכנה ישראלית אשר פיתחה פלטפורמת תיווך בין לקוחות ועסקים, ובכך מעלה ומשדרגת את מחזור המכירות של כלל העסקים הקיימים. חברת מייסמארטי מימנה את עלויות הפיתוח על ידי "מימון המונים".

אז מה היא חברת מייסמארטי ומה הרעיון שעומד מאחוריה?

"לכל אדם באשר הוא, עומדת האופציה להשקיע בחברה, ולהפוך לחלק ממערך ההפצה של המערכת והאפליקציות  - שיטת המימון והתוכנית העסקית הן שיטות שעדיין לא נראו ברחבי העולם", מסביר קורן. "מייסמארטי מאפשרת לכל יזם הזדמנות אמיתית – להשקעה מינימלית, ללא כל השקעה במניות, ללא עלויות שכר, עם פוטנציאל צמיחה מהיר מאוד ולהרוויח רווחים שוטפים מהכנסות החברה".

"תוכנית הפיתוח שלנו ב – מיי סמארטי היא לכסות כל עיר ברחבי העולם על ידי מכירת זיכיון ראשי לפיתוח השוק המקומי. כיום החברה פועלת במספר ערים בעולם כגון: מדריד, סופיה, בוקרשט, אמסטרדם, ניימיכן, רמאללה ועמאן וכל זאת תוך תקופה קצרה מאוד של שנתיים" , מסביר שגיב.

"מטרת ההשקעה ב - מיייסמארטי היא לספק לכל משקיע אשכול עסקים אשר מהם הוא יניב הכנסה שוטפת כנגד הביצועים העסקיים והתועלת שמייסמארטי הניבה בעבור אותם עסקים ובכך לתרום לפיתוח של סביבה עסקית משגשגת יותר ומלאת רווחים לבעלי העסקים ולמייסמארטי כאחד", הוא מחייך.

אז איך למעשה נקבע פלח השוק של כל משקיע?

כאן שגיב עונה בהרחבה - "פלח השוק של משקיע מורכב משני רבדים. אך לפני כן אסביר מעט על פעילות החברה. מייסמארטי היא רשת חברתית לעסקים ולקוחות, במייסמארטי קיים מנוע חיפוש לעסקים, וככזה, היינו צריכים להעלות דפי נחיתה לכלל העסקים בישראל, על מנת שללקוח תהייה חווית גלישה ושימוש אולטימטיביים. איך עשינו זאת? בנינו רובוטים אשר שאבו את נתוני העסקים מכל מקום באינטרנט אך לפני שהם עלו לאפליקציית מיי סמארטי ולאתר, הם נשלחו לבדיקה ע"י משקיעים. לאחר מכן שלחנו את דף הנחיתה לאישור של בעל העסק באמצעות פנייה ברשתות ובטלפון"

דף נחיתה שאושר על ידי בעל העסק, נחשב כמאומת, ונרשם תחת אותו משקיע שפנה לבעל העסק. זהו הרובד הראשון במיי-סמארטי .

"לאחר מכן אפשרנו לכל משקיע במייסמארטי להמליץ על האפליקציה ללקוחות קצה, זאת באמצעות קישור אישי" ומכאן שפלח השוק של כל משקיע נקבע על פי כמות העסקים, אשר אישרו את דף הנחיתה שנבנה עבורם באפליקציית מייסמארטי ועל פי כמות הלקוחות אשר נרשמו לאפליקציה דרך הקישור האישי של המשקיע.

לקוחות ועסקים, נרשמים בחינם, על פי מה המערכת מתגמלת את המשקיע?                                                                                                                  

"דיי קשה להסביר את האלגוריתמים שבנינו בעל פה, אך אני אעשה כמיטב יכולתי. כפי שכבר ציינתי, בתחילת דרכינו ב- מייסמארטי בנינו רובוטים אשר שאבו את המידע על כלל העסקים בישראל וזאת על מנת לבנות דף נחיתה פרסומי לכל עסק – בחינם, במידה ועסק ירצה לשדרג את המערכת אנו נגבה תשלום עתידי".                                                            

"המערכת שפיתחנו לבעלי העסקים היא חינמית, אך יש לבעל העסק אפשרות לרכוש מערכת משודרגת אשר תאפשר לו תקשורת, פרסום ושירותים טובים יותר ופלטפורמה זו תהיה בתשלום חודשי - גם כאן בחרנו בתשלום סימלי".    

נראה כי שיניתם מספר פעמים כיוון ואפילו שמות בפרוייקט, מה הסיבה לכך?

"זה מה שיפה בסטארט-אפ", מסביר שגיב, "אם בתחילת הדרך היינו כרטיס פלסטיק שמאפשר ללקוח לצבור קאש בק, עברנו מאז שינויים רבים על מנת להפוך את המערכת למתקדמת והמובילה מסוגה בעולם – שינוי כזה מתאפשר רק כאשר מי שמוביל אותו, פתוח לשינויים ויש לו את האומץ גם לבצע אותם".
"סטארט-אפ "בריא" מתנהל בדיוק כך", הוא טוען, "בכל פעם שנתקלים בקושי, מוצאים את הפיתרון הנכון ביותר ורצים לכיוונו".
"כמובן שכל שינוי כיוון דורש עבודה רבה מבחינת התאמת המערכת לצד הטכנולוגי ולהלך השוק, אך כיוון שאנחנו מחזיקים בחברת תוכנה ומעסיקים עשרות מתכנתים, הדברים נעו בצורה סימולטנית ומהירה מאוד". "מן הסתם ,כאשר שינינו כיוונים, גם שם המיזם עבר שינוי. כיום אנו נמצאים עם תוכנית עיסקית ברורה, שם וחזון שלא ישתנו, אני שמח להגיד שמצאנו את "דרך הזהב" עבורינו".

מה היית ממליץ ליזם המתחיל?

"אנחנו עם מדהים", עונה קורן כשחיוך מאוזן לאוזן מרוח על פניו, "מצד אחד כולם כאן יזמים, כולם רוצים לעשות אקזיט ולהיות המיליונרים הבאים, מן הצד השני אנחנו מדינת ה – סקפטים. כל דבר חדש תמיד מעלה תהיות" הוא ממשיך לחייך. "אם יש דבר אחד שתמיד דגלתי בו הוא שאין להסתכל לצדדים, אף אחד לא צועד את אותה הדרך שלך".

"במהלך דרכך אתה תיתקל באלה שיפרגנו לך ובאלה שלא יאמינו בך, באלו שינסו לתמוך ובאלה שינסו למשוך אותך אחורה. הכי חשוב זה להמשיך ולצעוד עד להשגת המטרה, לא לסטות מהדרך, להאמין בעצמך, בדרך שבחרת ובעיקר לא לנסות ולהוכיח שום דבר, סטארטאפ בתחילת דרכו מבוסס על אמונה, הניצחון האמיתי יגיע יחד עם ההצלחה, אל תוותר ותשיג אותה".

מילה לסיום?   

"עם מייסמארטי אתה פותח עסק, אבל אתה לא לבד" אומר שגיב קורן, הניסיון של השנים האחרונות, סייע לנו לזהות את גורמי ההצלחה הברורים במגזר העסקי. המשימה שלנו, החזון והמטרה כולם בנויים על עיקרון זה. כל מה שאנחנו עושים ב - מייסמארטי הוא לתמוך, לשפר את הטכנולוגיה, להרחיב את מעגל הלקוחות שלנו וכל זאת על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר!"

המידע המתפרסם בכתבה זו הינו מידע ממומן ופרסומי ואין בתוכן המתפרסם בכתבה זו בכדי להוות המלצה ו/או חוות דעת של אתר כיכר השבת בנוגע לאמור בכתבה זו

הכותב: קובי דוד