אאא

הזמר אלי פרידמן השיק בשבוע שעבר את אלבומו השישי - 'רחובות הנהר' והגיע לראיון מיוחד באולפני 'כיכר השבת' בו סיפר על היצירה שנמשכת כבר 20 שנה וההתמודדויות של מוזיקאי בעולם המודרני בו הוואטסאפ שולט וכמעט ואין מכירות של דיסקים פיזיים. 

פרידמן שמלחין בעצמו את כל שיריו, דבר נדיר במוזיקה החסידית, התייחס בראיון למקוריות עליה הוא מקפיד ביצירתו ועל כך שהוא מותח לעתים את הקצוות תוך הקפדה על אווירה נכונה ויהודית לצד גישה מקצועית ובחירות מוזיקליות מעניינות דוגמת נגנים .

"מי הולך בכלל לקנות דיסקים? לאנשים אין את הסבלנות לנסוע ולקנות והאתר  נותן מענה של הזמינות והמהירות", מסביר פרידמן את ההחלטה להקים אתר מסודר בו ניתן להוריד את אלבומיו.

למרות שנתן את האפשרות להוריד את האלבום בחינם, מהלך חדשני במוזיקה החסידית, פרידמן מצהיר נחרצות, "זה שווה כסף ואנשים שמעריכים מוזיקה צריכים לשלם עליה. יש לנו בעיה מובנת בציבור החרדי, שחוץ מתורה שהיא כמובן חשובה, אין הערכה לדברים שהם לא תורה ולכן אנשים מרשים לעצמם לא לשלם על מוזיקה, כי אין לזה ערך. אז מה אם הוא הוציא על כך עשרות אלפי שקלים... אבל זו בעיה חברתית ואני לא בא להילחם את המלחמות של ה"צרבו לי, עשו לי, לקחו לי", לא ראיתי שזה מכניס למשהו כסף לבנק".

צפו בראיון המלא