אאא

סגן שריף שהיה בתיכון שבו בוצע הטבח בפלורידה בשבוע שעבר, התפטר לאחר שחקירה פנימית העלתה שהוא לא נכנס לבניין כדי להתעמת עם היורה. כך דיווח הלילה (ו') השריף של מחוז בראוורד, סקוט יזרעאל. בטבח בבית הספר נרצחו 17 תלמידים ומורים. הגבלות הוטלו על בכירים נוספים במשטרת המחוז בעקבות הצורה שבה טיפלו באזהרות שהתקבלו בנוגע לרוצח בעשור האחרון בעקבות דברים שכתב ברשתות החברתיות.

 

הסגן, סקוט פטרסון, הוצב בתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס כקצין משאבים והיה איש אכיפת החוק היחיד שהיה במקום בזמן שהחל הטבח בבית הספר. לפי ממצאי החקירה, פטרסון הגיע לבניין של שנה א', שבו בוצע עיקר הטבח, כ-90 שניות לאחר שנשמעו היריות הראשונות בשטח בית הספר. עם זאת, הוא נמנע מלהיכנס לבניין במשך כארבע דקות מה שהחריף כמובן את התוצאות הקשות של האירוע.

כל פעולותיו של פטרסון במהלך הטבח תועדו במצלמות וידאו. "ממה שאני ראיתי, הסגן הגיע מכיוון מערב לבניין 12 אבל בכלל לא נכנס אליו", אמר יזרעאל במסיבת עיתונאים והוסיף כי פטרסון לא נימק בחקירה הפנימית מדוע לא נכנס לבניין והתעמת עם הרוצח. לדברי השריף, השוטר היה צריך "להיכנס פנימה, למצוא את הרוצח ולהרוג אותו".

 

התביעה האשימה את ניקולס קרוז, סטודנט בן 19, ב-17 סעיפים של רצח בכוונה תחילה. לפי הרשויות, קרוז סולק בשנה שעברה מבית הספר בשל בעיות משמעת. לאחר שביצע את הטבח הוא נמלט מהמקום בכך שנטמע בקרב התלמידים המבוהלים.

שוטרים שהגיעו לתיכון מהעיירה הסמוכה קורל ספרינגס חשבו שהרוצח עדיין בפנים בזמן שהם חיפשו את הבניין, זאת בגלל שהם התבססו על תיעוד של מצלמות האבטחה שהם חשבו שמתעדים בזמן אמת, אך למעשה הסרטון הציג את מה שקרה 20 דקות לפני הגעתם. מפקד המשטרה בקורל ספרינגס אמר לכתבים כי מדובר בטעות אנוש של "כשל בתקשורת" ולא בציוד תקול. הוא התעקש כי לא מדובר בדבר שעלול לסכן חיים.

השריף של בראוורד סיפר כי הוא רצה להשעות את פטרסון בעקבות ממצאי התחקיר, אך סגנו הודיע על התפטרותו בעצמו. הוא הוסיף כי הוטלו הגבלות מנהלתיות על שני בכירים נוספים במשטרת המחוז בעקבות הצורה שבה טיפלו באזהרות ובדיווחים שהתקבלו בעשור האחרון בנוגע לקרוז שכתב כמה פעמים כי הוא מתכוון להפוך לרוצח.