אאא

הצלחה נרשמה ליריד הפרנסה הראשון שנערך בקהילה החרדית בעיר רחובות, ביוזמת מרכז 'מפתח'. מאות מחפשי עבודה מהקהילה החרדית בעיר הגיעו ליריד הפרנסה, בו השתתפו מעסיקים מובילים בישראל שהציגו מגוון משרות איכותיות פנויות, בהתאמה למגזר החרדי.

יריד 'מפתח' ברחובות נערך בתמיכתו וסיועו של נציג קהילת חב"ד בעיר הרב אריה ליפסקר, והוא התקיים באולם המתנ"ס 'עטרת משה' ברחובות.

היריד הופק במתכונת מסודרת, עם חלוקה ברורה בין מתחם המשרות, מתחם הלימודים וההכשרות ומתחם הייעוץ והכוונה התעסוקתית. במסגרת היריד קיבלו מאות המשתתפים שירותי ייעוץ והכוונה תעסוקתית על ידי מומחי תעסוקה מבית 'מפתח', ללא כל תשלום. רבים מהמשתתפים אף נרשמו למגוון הקורסים והסדנאות המוצעים חינם במרכזי מפתח.

מתחם מיוחד הוקדש למבחר מסלולי לימוד והכשרה מקצועית בתחומים מבוקשים, בהתאמה מלאה למגזר החרדי. יצוין כי, מרכזי 'מפתח' מעניקים לזכאים מלגות וסבסוד לקורסי הכשרה מקצועית בתחומים מבוקשים, וכן מענקי התמדה לעובדים חדשים בהתאם לקריטריונים של משרד העבודה.

במשך כל שעות היריד הייתה תנועה ערה של משתתפים ממגוון הקהילות החרדיות ברחובות, שהגיעו לשמוע על מגוון המשרות האיכותיות המוצעות ב'מפתח', ולקבל ייעוץ והכוונה תעסוקתית בדרך לפרנסה בכבוד. בין הנרשמים ליריד הוגרלו שוברי ייעוץ גרפולוגי - תעסוקתי אישי אצל הגרפולוג ר' יוסי פיקסלר, ובין כלל משתתפי היריד הוגרל מחשב נייד מסונן לצרכי פרנסה.

ב'מפתח' מדגישים כי, בימים אלו צוות מרכז 'מפתח – אשדוד' חוזר טלפונית לכל משתתפי היריד, במטרה לתת מענה מקצועי וליווי אישי לכל משתתף בדרך להצלחה בס"ד. עוד מציינים ב'מפתח', כי בנוסף למשרות שהוצגו ביריד, במרכז 'מפתח – אשדוד' מאגר ענק של משרות עדכניות בתחומים שונים באזור הדרום, בהתאם לצרכי המשתתפים.

מתי פיירמן, מנכ"ל 'מיזם למעשה' המפעיל את מרכזי מפתח בדרום ובמרכז הארץ, ציין את החשיבות הרבה בקיום יריד בעיר רחובות, בה קיימת קהילה חרדית איכותית וצומחת. "בהתאם לתכנית האסטרטגיה שלנו, אנו מרחיבים את מעגל החשיפה לשירותי 'מפתח', גם לערים מעורבות בהם בעבר לא הייתה פעילות בתחום התעסוקה. זאת מתוך הבנה כי הקהילה החרדית ברחובות, כמו בערים נוספות, זקוקה למענה מותאם ומקיף בתחום התעסוקה", דברי מתי פיירמן.

זאב סקלר, מנהל מרכז 'מפתח – מרחב אשדוד, מדגיש כי כל המשרות שהוצעו ביריד הן בשכר מכובד ותנאים מעולים, תוך הקפדה רבה על התאמה מלאה לצרכי העובד החרדי. "זכינו ב"ה להצלחה גדולה ביריד הפרנסה, בזכות שיתוף הפעולה הפורה עם כלל הקהילות והזרמים ברחובות. אני מבקש להודות מקרב לב להרב אריה ליפסקר, נציג קהילת חב"ד על הירתמותו לטובת היריד", דברי זאב סקלר.