אאא

נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן המריא הלילה (ראשון) למסע תורני במקסיקו. את נשיא המועצת מלווים בני ביתו הקרובים הרב יעקב כהן והרב דוד בן שמעון. 

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ואיש העסקים ר' אייל משיח הגיעו לשדה התעופה בכדי ללות את הגר"ש כהן עד לפתח המטוס.

דקות לפני הטיסה, התפתחה בשדה התעופה מיני דרמה, כאשר התברר שלא הוכנה ויזה כראוי לחכם שלום, שר הפנים דרעי - שכאמור נכח במקום - התערב וסידר את התקלה ובכך אפשר את יציאת המשלחת למקסיקו.

כמו כן, שעה קלה לפני העלייה למטוס התיישב השר דרעי לשיחה עם הגר"ש כהן, ובהמשך הצטרפו אליה גם בנו הרב יעקב כהן והנגיד ר' אייל משיח.

כזכור, אמש נחשף ב"כיכר השבת" כי נשיא המדינה ראובן ריבלין שיגר מכתב מיוחד לנשיא המועצת לקראת נסיעתו למקסיקו. במכתבו פונה הנשיא ריבלין וכותב: "חודש אדר בו אנו מציינים את הצלתנו כ'עם מפוזר ומפורד בין העמים' הוא זמן ראוי לקרוא בו לך כנוס את כל היהודים, לקבץ גלויות ולחבר לבבות".

נסיעתו של הגר"ש כהן למקסיקו נחשפה לראשונה ב"כיכר השבת". כפי שדווח, לפני כחודש וחצי הגיעה ארצה משלחת רבנים בראשות הרב הראשי למקסיקו הגאון רבי שלמה טוויל ופנו לראש הישיבה בשם ראשי קהילת 'מגן דוד' שיאות להגיע לביקור חיזוק מיוחד לאחר שנים רבות שלא זכו לכך.

במהלך הפגישה אמרו ראשי הקהילה לגר"ש כהן: "אחרי החיזוק הגדול שהיה בארגנטינה לפני כשנה בביקורו של הרב, גם למקסיקו מגיע ביקור כזה. אנו צמאים לדבר ה'".

למרות הקושי והטירחה המרובה שיש בנסיעה ארוכה זו, נעתר לבסוף נשיא המועצת לבקשתם וכאמור, בעוד כשבועיים, ימריא הגר"ש כהן בליווי משלחת של מקורביו ואנשי ביתו למסע שיימשך שבוע ימים, בו יבקר במוסדות התורה ובתי הכנסת בעיר.

ר' אדוארדו שמע מפנמה מקבל את ברכת נשיא המועצת
ר' אדוארדו שמע מפנמה מקבל את ברכת נשיא המועצת