אאא

הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, המשותפת לוועדת הכספים וועדת החוץ והביטחון של הכנסת, התכנסה הבוקר (ראשון) לדיון המסכם על תקציב הביטחון, לקראת אישור תקציב המדינה בשבוע הבא בכנסת.

בישיבה השתתפו שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי אדם וראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור.

בפתח דבריו, בחר ליברמן להתייחס שוב לבובת החייל שנתלתה במאה שערים בשושן פורים - כפי שנחשף ב"כיכר השבת", והביע זעזוע כפול. לא פחות.

 הורדת הבובה במאה שערים (צילום: דוברות המשטרה)

"הזעזוע שלי הוא כפול, גם מעצם העובדה שראינו בסוף השבוע בובה של חייל, תלויה מעל הגגות במאה שערים, וגם מכך שאף חבר כנסת ואף נציג של מפלגה חרדית לא גינה את המעשה. זה לא יכול להיות", אמר ליברמן.

שר הביטחון המשיך והשתלח: "אפשר להתווכח על חוק הגיוס, אנחנו יכולים להתווכח על התקציב. זה שבמדינת ישראל, בירושלים בירת ישראל, מעל הגג, אנחנו רואים, פעם אחר פעם בובה תלויה של חייל ואין שום גינוי מצד אף דמות פוליטית, אף מנהיג ברחוב החרדי, זה דבר חמור ביותר. אי אפשר פה לעבור לסדר היום".

ליברמן התייחס גם לנושא אליו התכנסה הוועדה ואמר כי "אנחנו לא מבקשים שום תוספת. אנחנו מבקשים להחזיר את התקציב לסכום המקורי, כפי שהופיע בתר"ש גדעון. פה אין עניין של פרשנות, זו פשוט אריתמטיקה. לא נוכל להמשיך ולהשלים את תר"ש גדעון ללא פתרון מניח את הדעת לנושא הזה. אני מקווה שנצליח להגיע לסיכום עם האוצר בימים הקרובים".