אאא

דרמה של ממש בתיק 4000: בימים האחרונים המשטרה ורשות ניירות ערך פתחו במגעים עם ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, במטרה שזה ישתף עימם פעולה ויחתום על הסכם עד מדינה, כך על פי חשיפת ynet. 

על פי הדיווח, הסניגור הפלילי הבכיר עו"ד אילן סופר, שכבר סגר בעבר כמה הסכמי עד מדינה בלהב 433, נפגש בשמו של חפץ כמה פעמים בשבוע שעבר עם בכירים בלהב, ודן איתם על התנאים. עד כה עדיין לא נחתם הסכם שכזה עקב פערים בין הצדדים.

חפץ היה עצור שבועיים בתיק 4000, תיק בזק בו נטען כי נתניהו העניק הטבות לבזק תמורת סיקור אוהד באתר וואלה, והכחיש את כל החשדות נגדו. הוא יוצג לאורך כל הפרשה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, שאף הופיע אתמול (א') בבית המשפט וסיכם עם נציגי המשטרה ורשות ניירות ערך על שחרורו של חפץ למעצר בית. הסניגור קוסטליץ היה זה שגם ייצג את חפץ בדיונים השונים, ואף הגיש ערעור על הארכת מעצרו של חפץ בבית המשפט המחוזי.

אלא שעל פי הדיווח החדש, מתחת לפני השטח מתברר שהיחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך פעלו בערוץ חשאי ומקביל להליך הפלילי. באמצע השבוע שעבר הוקפץ כאמור ללהב 433 עו"ד סופר, שמחזיק שם בקשרים מצוינים, והיה למעשה אדריכל הסכם עד המדינה שהצליח להשיג למיקי גנור בפרשת הצוללות.

על אף העובדה ששלמה פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה, בלהב 433 הבינו כי לחפץ יכול לתרום רבות לחקירת תיק בזק ועל כן הזעיקו את סופר. החוקרים ארגנו לסופר כמה פגישות עם חפץ, ונכון לעכשיו העניין נמצא במשא ומתן מתקדם טרום חתימה. לפני פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה בתיק 1000 ובתיק 2000 מקורב אחר לנתניהו - ארי הרו, לשעבר ראש הסגל במשרד ראש הממשלה.

כזכור, חפץ נעצר לפני כשבועיים בחשד לקבלת שוחד ושיבוש מהלכי חקירה. במהלך אחד הדיונים בבית המשפט התברר כי חפץ כבר מסר עדות מפורטת ברשות ניירות ערך בסוף חודש דצמבר האחרון, שם נשאל על הקשרים שלו עם שלמה פילבר ושאול אלוביץ'.

בשנים האחרונות נחשב חפץ לאחד מאנשי האמון של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ולא אחת התייצב להגן על המשפחה בתקריות שונות בתקשורת. הוא שימש בשנים 2014‑2017 יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ובעיקר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

עו"ד קוסטליץ הגיב: "איני מייצג עדי מדינה. זו תגובתי. לא ידוע לי שניר הוא עד מדינה".