אאא

מדענים זיהו את המקומות שבאחד מהם צפויה להתרסק תחנת החלל הסינית הכושלת, במהלך השבועות הבאים.

תחנת החלל, טיאנגונג-1 (Tiangong-1) או "הארמון השמימי", בת 8.5 הטונות, שוגרה ב-2011. אולם מאז שיגורה היא מתפרקת בהדרגה וב-2016 הודו הרשויות בסין כי תפקודי התחנה כושלים כשלפני כמה חודשים הם הודו כי איבדו קשר איתה.

בהערכות העדכניות של מדעני חברת החלל הממשלתית האמריקאית איירוספייס קורפוריישן (Aerospace Corporation) נאמר כי על אף שבלתי אפשרי לחשב בדיוק מוחלט היכן תתרסק התחנה, הרי שישנם אזורים שבהם הסיכון גבוה יותר.

מרכז הבקרה של הסינים
מרכז הבקרה של הסינים
הגדלה

בין המקומות שזוהו כאתרי התרסקות אפשריים הם סין, המזרח התיכון, מרכז איטליה, צפון ספרד, מדינות צפון ארה"ב, ניו זילנד, האי טסמניה (מול חופה של מדינת ויקטוריה, בדרום-מזרח אוסטרליה), חלקים מאמריקה הדרומית ואפריקה הדרומית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במסלולה הנוכחי נותרת בינתיים טיאנגונג-1 בתוך קווי הרוחב 42.7 מעלות מצפון ו-42.7 מעלות מדרום.

מדעני החלל סבורים כי תחנת החלל הראשונה של סין תיכנס בחזרה לאטמוספירה בשבוע האחרון של מרץ או בשבוע הראשון של אפריל. סוכנות החלל של אירופה מעריכה חלון זמן רחב יותר ואומרת כי התחנה יכולה לרדת בין ה-24 במרץ ל-19 באפריל.

על פי דוח המדענים, הסיכוי לפגיעה מחלקי החללית קטן בכפי מיליון מהסיכוי לזכות בלוטו הפאואר בול של ארה"ב. הם הוסיפו כי היה רק מקרה אחד ידוע של אישה שנפגעה מחלקי חללית אולם לא נגרם לה כל פציעה.