אאא

גבר שתקף הבוקר (שני) שני שוטרים, פרץ לדירת שכניו הקשישים ופצע אותם, התבצר בביתם במשך יותר משעתיים, כשצלפים, צוותי משא ומתן ותצפיתנים מקיפים את הזירה מכל עבריה.

רק אחרי למעלה מ-3 שעות הסתיימה הדרמה בחיפה, כשבסופו של דבר פרצו הכוחות לדירה, עצרו את החשוד והוציאו אותו ממנה כשהוא אזוק בידיו וברגליו.

האירוע החל בדיווח שהתקבל במשטרה בשעות הבוקר על אדם כבן 30 שמתנהג באופן מוזר, תוך כדי שהוא מנסה להיכנס אל בית החולים בני ציון בחיפה. שני שוטרים שהגיעו למקום, הותקפו על ידו במסור ידני, וניצלו מפגיעה חמורה רק בזכור שוטרת שירתה באוויר.

בשלב זה נמלט התוקף התמהוני, ככל הנראה מעורער בנפשו, ולאחר שכוחות המשטרה סרקו את האזור, גילו כי הוא פרץ לדירה ברחוב החשמונאים, בו הוא מתגורר, ותקף את זוג הקשישים, אחד מהם באורח קשה.

החשוד מוצא אזוק מהדירה שבה התבצר
החשוד מוצא אזוק מהדירה שבה התבצר
הגדלה

כאן הגיעה הדרמה לשיאה, כשהתוקף החליט להתבצר בדירת הקשישים, שבינתיים פונו לבית החולים. מחוץ לדירה התאספו כוחות גדולים של משטרה, בהם צוות משא ומתן, תצפיתנים של המשטרה שהתמקמו על גג סמוך ולוחמי הימ"מ המאומנים למקרי התבצרות שכאלה.

כאמור, בחלוף יותר מ-3 שעות מתחילת התגלגלות האירוע המוזר והמסוכן, הצליחה היחידה המשטרתית המיוחדת להשתלט על התוקף ולעצור אותו.

תצפיתני המשטרה
תצפיתני המשטרה
הגדלה

חתנם של הקשישים המותקפים תיאר, כי התוקף כבר פלש לפני תקופה לדירה שמעל הוריו, ללא ששילם עליה, אבל "לא היו להם בעיות ספציפיות איתו. אנחנו דאגנו, הוא היה בעייתי". לדבריו, רק אתמול הסיע אביו - שכעת פצוע - את התוקף לבית אמו, לבקשתו.

שכנים סיפרו ל-ynet כי הוא היה נוהג לטייל בשכונה והיה מוכר בקרב בעלי הכלבים. לדברי אחת מהם, "הוא דווקא נראה רגיל. לבוש היטב, סיפר שהוא סטודנט בטכניון. הוא התלונן על שכנים אבל לא ברמה שהייתי צריכה להתחיל לחשוד"

צפו בווידאו