אאא

פרסום ראשון: הגאון רבי יהודה עדס ראש ישיבת קול יעקב יוצא הערב (חמישי) למתקפה חריפה נגד סגן שר החינוך מאיר פרוש ואיגוד מנהלי הת"תים, זאת בשל הסדרת תקנות מוסדות הפטור על ידי שר החינוך נפתלי בנט בשיתוף עם סגנו פרוש, האיגוד והמחוז החרדי במשרד החינוך.

לפני מספר שבועות אושרו תקנות התקצוב המדוברות, בהסכמת ועדת הרבנים לענייני חינוך של יהדות התורה שנתנה גיבוי מלא לסגן שר החינוך. כחלק מהגיבוי, הצטרף איגוד מנהלי הת"תים והעניק תמיכה מוחלטת לפרוש.

אלא שהערב כאמור תוקף אותם בחריפות רבה, ראש ישיבת קול יעקב, בשיחה שמסר בפני תלמידיו בהיכל הישיבה, לרגל סוף 'זמן חורף'.

המתקפה של הגר"י עדס. האזינו

בהקלטה שהגיעה לידי 'כיכר השבת' נשמע הגר"י עדס אומר: "יש את איגוד הת"תים ואת מאיר פרוש, שהוא סגן לא יודע איזה שר... הם, שניהם, שותפים בלתי נפרדים ל'מחוז החרדי' שחרט על דגלו לעקור י"ג עיקרי אמונה מילדי ישראל".

"שני האנשים... האלה הם חלק בלתי נפרד מהמחוז החרדי. מה יש לעשות? אינני יודע, אבל זה מה שאנחנו צריכים לדעת", אמר הרב עדס.

הרב עדס (צילום: מוסדות 'בנין אב')
הרב עדס (צילום: מוסדות 'בנין אב')
הגדלה

בכיר באיגוד הת"תים ששוחח עם 'כיכר השבת', בעקבות דברי הרב עדס, מבהיר: "כל התקנות היו לנגד עיניהם הבוחנות של חברי ועדת הרבנים לענייני חינוך לאורך כל התקופה, וכמובן שאין בהם שום גזירה חדשה אלא רק הסדרה של דברים מקובלים משנים עברו, בחיידרים במעמד פטור, שהחרגתם בנושאים רבים ומגוונים תהיה מעוגנת בחוק".

פרוטוקול ישיבת ועדת הרבנים של יהדות התורה שגיבתה את צעדיו של פרוש (סריקה)
פרוטוקול ישיבת ועדת הרבנים של יהדות התורה שגיבתה את צעדיו של פרוש (סריקה)
הגדלה

כעת נותר להמתין האם מוסדותיו של הגר"י עדס, תחתיו ישנם מספר תלמודי תורה במודיעין עילית, ירושלים ובני ברק, יפסיקו ליטול תקציבים ממשרד החינוך בעקבות שיתוף הפעולה המדובר עם 'המחוז החרדי'.