אאא

החל משעות הבוקר (ראשון) פועלים כוחות צה"ל בעוטף עזה ובעקבות כך סגרה המשטרה הצבאית לתנועה מספר אזורים במועצת אשכול. הותר לפרסום כי הפעילות כללה סיכול מנהרת טרור של ארגון הטרור חמאס שיצאה מאיזור רפיח.

הפעילות יצאה לדרך לאחר שצה"ל זיהה כי החמאס מנסה לחדש ולהשמיש את המנהרה שנוטרלה במבצע צוק איתן, זאת באמצעות בניית מעקף לאותה מנהרה. יצוין כי המנהרה לא חדרה לשטח ישראל. 

הפלסטינים דיווחו על פעילות הנדסית של צה"ל מרחב הגדר בדרום רצועת עזה.

 אזור סיכול המנהרה במבט מהאוויר (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל עדכן כי במהלך הלילה סיכל צה"ל ניסיון של ארגון הטרור חמאס לחדש תוואי מנהרת טרור התקפית במרחב כרם שלום. "במסגרת המאמץ המבצעי, מודיעיני וטכנולוגי לאיתור ונטרול מנהרות טרור, הנמשך מאז מבצע "צוק איתן", והועצם בחצי שנה האחרונה, זוהה בשלב מוקדם ניסיון של ארגון הטרור חמאס לחדש תוואי מנהרה ישן. ניסיון זה סוכל הלילה בפעולה הנדסית בשטח ישראל, בהובלת פיקוד הדרום. התשתית זוהתה כאמור בשלב מוקדם ולא היוותה איום על תושבי האזור".

עוד נמסר כי "צה"ל מצוי בערנות גבוהה ופועל לחשיפה של ניסיונות טרור במתווים שונים. רצף ההצלחות המבצעיות בתווך התת-קרקעי מתבסס על יכולת טכנולוגית, מודיעינית ומבצעית שיטתית. נמשיך במאמץ לאיתור מנהרות הטרור וסיכולן בכל מקום ובכל זמן בו נדרש.

"חמאס משקיע משאבי עתק בתווך התת-קרקעי תוך בניית מנהרות טרור במקום להשקיע ברצועת עזה ולאפשר רווחה לתושביה. ניסיון חידוש המנהרה מראה כי חמאס מתקשה להשלים עם ירידת פרויקט המנהור לטמיון וממשיך בבזבוז כספים הנדרשים לתושבי הרצועה כאוויר לנשימה.

אזור סיכול המנהרה במבט מהאוויר (צילום: דובר צה''ל)
אזור סיכול המנהרה במבט מהאוויר (צילום: דובר צה"ל)

"צה"ל פעל בשטחו ולהגנה על אזרחיו וריבונותו. אין בפעילות משום כוונה לדרדור המצב, עם זאת אנו מוכנים וערוכים לתרחישים רבים.

"אירוע זה הינו בנוסף לתקיפת תשתית תת-קרקע נוספת של ארגון הטרור חמאס במהלך הלילה במרכז הרצועה כחלק מהמאמץ השיטתי לסיכול פרויקט התת-קרקע מרצועת עזה ובתגובה לאירועי המטענים האחרונים בסמוך לגדר המערכת. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה".

כפי שדווח מוקדם יותר, בשעות הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מטרה של ארגון הטרור חמאס, בעקבות הנחת ופיצוץ מטעני חבלה בגדר הגבול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מדובר צה"ל נמסר על התקיפה כי "צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב מטרת טרור של ארגון הטרור חמאס במרכז רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הנחת מטעני החבלה באזור גדר המערכת.

"צה"ל ימשיך לפעול על מנת לאפשר ביטחון לאזרחי ישראל בכל האמצעים העומדים לרשותו. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה".

בתגובה, מסר ארגון הטרור חמאס כי "ההסלמה הישראלית המתמשכת נגד רצועת עזה והפגיעה ביעדי ההתנגדות הם צעדים חסרי תקדים שנועדו לטרוף את הקלפים, להפחיד אותם ולהכשיל את צעדת השיבה הגדולה. זה לא יצליח לעולם, אלא רק ידחוף את עמנו להמשיך להתנגד ולדרוש את זכויותיו, ובראשן זכות השיבה והסרת המצור.

"אם האויב חושב שההסלמה הזאת תצליח להשיג את מטרותיו, הוא חולם ולא מכיר את אופיו של העם הזה. ישראל היא זו שנושאת באחריות להסלמה ולפגיעה בחיי האנשים".