אאא

הבוקר (שלישי) נערך בבית משפט המחוזי בנצרת דיון נוסף במשפטו של נדב סלע, הנאשם ברצח אשתו, ילדיו וילד נוסף, לפני יותר משנה.

במהלך החקירה הנגדית של הפסיכיאטר מטעם ההגנה, פרופ' סם טיאנו, הוא השמיע לראשונה את אחת מהגרסאות שמסר סלע לגבי הרצח המזוויע, זמן קצר לאחר מעצרו.

הרוצח טען אז, לפי הפרסום ב-ynet, כי יצא מביתו, וכשחזר אליו מצא שם את אשתו וילדיו כשהם כבר ללא רוח חיים, בעוד שני ילדי השכנים נחמן ונתן עתיה חיים. בשל כך הוא "הסיק" ששני הילדים הם שרצחו את אשתו דור ואת ילדיהם הקטנים יוסף ובנימין.

 ישראל ואורה עתיה, ההורים השכולים: "הרוצח - עמלק" (צילום: גיל נחושתן, ynet)

"לכן פגעתי בהם", אמר נדב סלע על כך שדקר למוות כזכור גם את נחמן עתיה ופצע באורח קשה את אחיו נתן, שניצל רק לאחר שהציג פני מת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדברי הפסיכיאטר, סלע סבל מבעיה נפשית שלא אובחנה, בעקבות תאונה שעבר כמה חודשים לפני הרצח. יצוין, כי בדיקה שנערכה לרוצח לאחר התאונה, לא העלתה אף פגיעה מוחית אורגנית.

נחמן עתיה ז''ל. מקורבן ל''נאשם'' (צילום משפחתי)
נחמן עתיה ז"ל. מקורבן ל"נאשם" (צילום משפחתי)
הגדלה

מנגד, אביו וקצין בריאות נפש בצבא טוענים כי סלע מתחזה לאדם עם בעיות נפשיות, רק כדי להשיג את מטרותיו. גם משאלות השופטים עלה, כי הם סוברים שמדובר באדם מניפולטיבי ומפונק.

השופטים עימתו את הפסיכיאטר עם העובדה שלאורך כל הבדיקה ענה סלע תשובות הגיוניות, ורק כשהוא נשאל על הרצח החלו תשובותיו להיות מבולבלות ומוזרות.