אאא

תרגיל ה"Juniper Cobra 2018" (ג'ניפר קוברה) המשותף לצה"ל ולפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית (U.S EUCOM) הסתיים אתמול (רביעי) לאחר מספר שבועות.

במהלך השבועות האחרונים תרגלו יחד כוחות ההגנה האווירית של חיל-האוויר וכוחות יבשתיים של שני הצבאות תרחישים שונים. כמו כן, בוצע תרגיל אש חיה.

כוחות ההגנה האווירית של חיל-האוויר פרסו סוללות של המערכות השונות ותרגלו בעזרת סימולציות ממוחשבות הגנה על שמי מדינת ישראל מפני מתקפת טילים מאסיבית.

בנוסף, התקיימו תרגילים משותפים של לוחמי גדוד הסיור של חטיבת ה"צנחנים" ושל לוחמי המארינס, במסגרתם תרגלו הכוחות לוחמה בשטח בנוי, התמודדות עם אמצעי חבלה, שימוש בארטילריה, פשיטה על מבנים תוך שימוש בכלים משוריינים ופינוי פצועים משותף.

בית הספר ללוחמה בטרור אירח את כוחות המארינס של צבא ארצות הברית, שם עברו הכשרה ייחודית ובמקביל התקיימו תרגילים עם מפקדי וחיילי יחידת "אגוז".

הכוחות הלוגיסטיים והרפואיים של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, בשיתוף עם האמריקאים, תרגלו אירוע רב נפגעים, פינוי מוסק לבית חולים ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

תרגיל זה, המתקיים כל שנתיים החל משנת 2001 מהווה דוגמא לקשר ההדוק ולשיתוף הפעולה בין שני הצבאות.

ראש אגף המבצעים, אלוף ניצן אלון סיכם ואמר כי "הקשר העמוק בין ישראל וארצות הברית מבוסס על אינטרסים וערכים משותפים. שתי מדינות דמוקרטיות בעלות ערכים משותפים, המשלימות זו את זו על ידי שיתוף פעולה מבצעי-צבאי, משדרות מסר חזק וברור לכל האזור. המציאות המורכבת במזרח התיכון, כמו גם פעילות ארגוני טרור עולמיים וגורמים רדיקליים, מציבים אתגרים רבים בפני ישראל וארצות הברית."

גנרל ריצ'ארד מ. קלארק, מפקד כוח המשימה המשותף לישראל, אמר כי "תרגיל Juniper Cobra 2018 הוכיח את עצמו כתרגיל מאתגר וריאליסטי להפליא, המחייב אמון, תקשורת ושיתוף פעולה עם השותפים הישראלים שלנו. הקשרים שנבנו בשבועיים האחרונים עוזרים לחזק את יכולת הפעולה ההדדית שלנו ולסלול את הדרך למשימות ולתרגילים עתידיים".

תרגיל ה"Juniper Cobra 2018" (ג'ניפר קוברה) המשותף לצה"ל ולפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית (U.S EUCOM) הסתיים אתמול (רביעי) לאחר מספר שבועות.