אאא

כ-25 אלף מפגינים הגיעו הערב (מוצ"ש) לכיכר רבין בתל אביב נגד החלטת הממשלה לגרש מסתננים  לאוגנדה ולרואנדה: "הכרה בפליט זו חובה מוסרית".

שר הפנים אריה דרעי הגיב להפגנה ואמר: "מסתנני עבודה יורחקו, פליטי מלחמה וילדים ישארו. אמשיך לדאוג לתושבי השכונות ולצביון מדינת ישראל למרות הלחצים והשקרים".

שר החינוך נפתלי בנט אמר: "אסור לממשלה להתקפל אל מול הקמפיין להשארת מסתנני העבודה הבלתי חוקיים בישראל.  ‏אחרת נהפוך ללשכת העבודה של העולם".

‏"הכלל פשוט" הוסיף בנט: " פליטים שברחו מסכנה ייקלטו.  מסתנני עבודה בלתי חוקיים יוצאו".

מונים הארון, מבקש מקלט מסודן, נאם בהפגנה ואמר: "בגיל 12 ממשלת סודן ניסתה לרצוח אותי ואת בני משפחתי כי הייתי בשבט הלא נכון. שרדתי בנס כשכוחות המליציות, שממשלת סודן חימשה, ניסו לרצוח אותי ואת משפחתי. אף אדם לא חולם לעזוב את ביתו, את ארצו ואת משפחתו וללכת לחפש מקלט במקום שהוא לא מכיר"

לדבריו: "אני מאזור בסודן, שכבר עשרות שנים מתנהל בו רצח עם. מה עומד מאחורי המילים האלו: 'רצח עם?' האזור שבו גדלתי הותקף בשנה האחרונה בנשק כימי על ידי ממשלת סודן. 14 שנים הממשלה תוקפת באופן מכוון את האזרחים שלה בנשק כימי. ביום רביעי האחרון, ממש השבוע, שוב, האזור בו נולדתי וגדלתי הותקף, ושוב עשרות בני אדם נהרגו, רובם ילדים ונשים".

"בשבילכם זו כותרת בעיתון" הוסיף, מונים וסיפר: "אבל בשבילי אלו בני משפחה. אלו אחי ואחיותי, ובני ובנות הדודים שלי. זהו אבי ודודי ודודתי, ואמא שכבר נרצחה. יש עוד רבים כמוני בישראל. המשפחות שלנו מותקפות על בסיס יום יומי, בהרי הנובה, איזור הנילוס הכחול ובדרפור.

"מבקשי מקלט שקמו היום בבוקר בלי לדעת אם קרובי המשפחה שלהם בחיים או לא. הם נוסעים איתכם באוטובוס, הם שוטפים את הכלים במסעדה שבה אתם אוכלים, הם מנקים את הרחובות שבהם אתם הולכים. וכל הזמן הזה הם בפחד יומיומי על החיים של האנשים שהם אוהבים".