אאא

הפעוטה שרה שפדוב ע"ה, בת השנתיים - הובאה הלילה (שני) למנוחות, לאחר שאמש נספתה באסון השריפה שפרצה בבניין מגורים בן שמונה קומות ברחוב דוד אלעזר בבאר שבע.

מאות מתושבי העיר התאספו הלילה בבית העלמין החדש בבאר שבע להשתתף בהלווית הפעוטה. כולם היו בהלם מוחלט מהאסון הכבד שאירע שעה שהילדים כבר היו לבושים בבגדי השינה בעוד אבי המשפחה היה עדיין בעבודה.

"תנשק אותה ממני בפעם האחרונה כמו שנישקת בבית החולים", צעקה אחת מבנות המשפחה בהלוויה אל אביה של שרה, שעה שנפרד מבתו הקטנה.

אחיה שניאור-זלמן בן ה-4, עדיין מאושפז במצב קשה מאוד, והוא הועבר מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע, לטיפול בתא לחץ בבית החולים אסף הרופא. במוקד חב"ד מבקשים "אנא המשיכו בתפילות לרפואת שניאור-זלמן בן ז'וסלין-שולמית ושאר בני המשפחה שנפצעו בדרגות שונות".

ד"ר דני גולן, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה, הסביר כי "הילד פונה למלר"ד ילדים במצב קשה מאוד כשהוא סובל משאיפת עשן שגורמת לפגיעה ריאתית והפחתה ביכולת נשיאת החמצן. הטיפול בתא חמצן יאפשר העברת חמצן בריכוז גבוה לאיברי הגוף".

ד"ר אסנת לבציון קורח, מנהלת המרכז הרפואי אסף הרופא מסרה כי "שניאור בן ה-4 הועבר אלינו במהלך הלילה לאחר הטיפול המעולה והמציל חיים שקיבל בסורוקה, לטובת טיפול משולב של היחידה לטיפול נמרץ ילדים עם תא לחץ. הצוות הרפואי עושה כל מאמץ להצילו וכולנו מתפללים לרפואתו המהירה".

אב המשפחה מבקש מהציבור הרחב להתפלל להחלמתו ורפואתו של שניאור זלמן בן ז'וסלין שולמית.

האחות הגדולה, בת ה-8 שקפצה מהמרפסת בביתה אל מרפסת השכנים כדי להינצל מלהבות האש ונפצעה באורח קל, ואחיה התינוק בן חצי שנה - שוחררו בחסדי שמים מבית החולים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חקירת השריפה מעלה כי המוקד היה בסלון הבית, כעת נבדק האם האש פרצה מאחד השקעים או מהמזגן או שמה מדובר במשחק באש.

הכבאים יבגני רוז'נסקי ומתן דיאס סיפרו כי "החדר שבו הילדים נמצאו היה תחת להבות. היינו צריכים לכבות את השריפה. עשינו סריקה בסלון כי סיפרו לנו שהילדה שם. הפרוזדור היה אפוף אש. התחלנו לכבות את האש ופתחנו נתיב כניסה לאחד החדרים, שם מצאנו ילדה נוספת בעריסה. יצאנו והבאנו את התינוקת למד"א. הפכנו עוד עריסה ומצאנו את הילד בן הארבע".

הכבאי אולג סידורוב סיפר כי "ראינו שיש שריפה מהקומה השמינית. לאחר כמה דקות ראינו ילדה למעלה עומדת על המרפסת ורוצה לקפוץ. כל האנשים אמרו לה לא לקפוץ. עלינו למעלה, קודם לקומה של השריפה וראינו שאי אפשר להיכנס.

"אז ירדנו לקומה שביעית. נכנסנו דרך דירה של זוג מבוגרים. היו ארבעה גברים שם. הצטרפנו אליהם וצעקנו לילדה שתקפוץ. אמרנו לה שאנחנו מחזיקים לה שמיכה והכול טוב. אחרי שלקחה אוויר צעקנו אחת, שתיים, שלוש והיא קפצה ותפסנו אותה. היו שכנים שרצו ללכת לעזור, אבל מנעתי מהם. מי שהולך לתוך העשן לא חוזר משם".