אאא

מה להכין לפני שיוצאים לדרך?

הכנת הציוד תלויה כמובן בסוג ומשך הטיול ועד כמה אתם רוצים לקחת אתכם. כך או כך כשנוסעים עם הקטנטנים יש כמה פריטים שחשוב לא לשכוח. ראשית מומלץ להכין מראש תיק ובו חיתולים ומשטח החתלה, בגדים להחלפה כולל בגדים ארוכים לשעות הערב, חיתולי בד ומגבונים בשפע, מוצצים ומשחקים או חפצים אהובים במיוחד אליהם הילד קשור. מומלץ לקחת קרם הגנה וכובע- השמש אמנם עדיין רק "מלטפת" אך מטעה, ולכן חשוב להיות חכמים בשמש כל השנה ובכל גיל. כמובן מומלץ לקחת משטח מתקפל לישיבה ובהתאם לגיל הילדים ולסוג הטיול, להצטייד במנשא, עגלה, בימבה וכדומה. 

אוף מתי כבר נגיע, משעמם לי

הטיול אמנם מגבש ומהנה, אך הדרך לשם לא תמיד כזו, בעיקר אם מדובר בנסיעה ארוכה ופקוקה כמו בתקופה זו של החג. לשם כך, כדאי להתכונן מראש - לפני הטיול כדאי לספר לפעוטות ולילדים הגדולים במשפחה לאן נסע ולכמה זמן, את מי נפגוש, איפה נישן ולהזכיר מהם כללי ההתנהגות המצופים מהם. מידע מוקדם ישרה עליהם בטחון וגם ייצר אצלם ציפייה לקראת הנסיעה הקרבה. תינוקות נוטים להירדם במהלך הנסיעה ככל הנראה בשל טלטולי הדרך, מה שמאפשר להפוך את הנסיעה לזמן איכות עם הילדים הגדולים יותר. מומלץ להכין משחקים לדרך כמו: הראשון שצועק "אוטו צהוב" בכל פעם שהוא נתקל באחד מקבל נקודה, או תחרות שירים המתחילים באות מסוימת או בנושא מסוים. גם מוסיקה ושירה משותפת יעילות להפגת שעמום הנסיעה ולמניעת בחילות. 

אוכל, קדימה אוכל

אוכל מהווה את אחת ההנאות שבטיול וכשמדובר על ילדים חשוב שהוא יהיה נגיש וזמין. סביר מאד שהם יהיו רעבים יותר מתמיד, ולא משנה אם זה האוויר הפתוח או עצם היציאה מהשגרה שמגבירים את הרעב, העיקר שיהיה זמין ומגוון. זו גם הזדמנות להתנסות במזונות חדשים ולא מוכרים עבורם. לכן, הכינו מראש פירות שטופים וקופסה מלאה ירקות חתוכים וצבעוניים ואולי תופתעו לגלות כי השילוב של טיול בטבע, רעב, אכילה בחברותא ויציאה מהשגרה מביאים את הפעוט הכי סרבן לטעום מאכלים חדשים.

לתינוקות קטנים הניזונים מתחליף חלב חשוב לקחת בקבוקים, מים רתוחים מראש שקוררו לטמפרטורת חדר ואם נוסעים לכמה ימים אז בוודאי שגם אמצעים לשטיפתם. כדאי להצטייד במנות מדודות מראש של תחליף חלב מהם ניתן להכין בקלות ובמהירות בקבוק כשהתינוק מגלה סימני רעב כמו מארזי מטרנה מהדרין To go.

לתינוקות גדולים יותר שכבר אוכלים מזונות נוספים הכי נוח לקחת אתכם מחיות מטרנה, טעימות, מזינות ונוחות לנשיאה אותן אין צורך לשמור בקירור. ניתן לקחת גם מחית של פירות וגם מחית של ירקות כארוחת צהריים אותה ניתן לחמם בעת הצורך בקערה עם מים חמים או במיקרוגל.