אאא

בשעות הערב אתמול (רביעי) נעצר לחקירה באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, חשוד בן 45, תושב תל אביב המוכר למשטרה מתחום עבירות המרמה, לאחר שבימים האחרונים נהג להתקשר לגורמים שונים שהנם בעלי זיקה לתיק 4000 הנחקר ומתנהל בימים אלה בלהב וברשות ני"ע, כשהוא מתחזה לשוטר המשרת ביחידת להב 433.

על פי החשד, בשיחות הטלפון מסר החשוד לבני שיחו פרטים בדויים, שאותם הציג כמידע מהחקירות המתנהלות, תוך שהוא מדגיש ומציין באוזניהם בכזב כי בידיו ראיות ממשיות שיש בהן כדי להעיד על פגיעה בהגינות ההליך החקירתי ואף יש בהן להוכיח את חפותם של המעורבים.

לאור מצג השווא שמסר לבני שיחו, נעשו פניות מטעמם למחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה וכן למשטרת ישראל.

חלק מהדברים אף התפרסמו לאחר מכן ברשתות החברתיות כביכול ישנו חוקר בלהב 433 הטוען כי "נעשית פה הפיכה שלטונית נגד ראש הממשלה. אין שום עברה פלילית. לא לקיחת שוחד ולא מתן שוחד".

כאמור, החשוד במעשים נעצר לחקירה והוא מובא ברגעים אלה לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינו.

כזכור, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ובנה יאיר התלוננו אמש (רביעי) במחלקה לחקירות שוטרים - באמצעות עורך דינם יוסי כהן - בטענה כי חוקרי להב 433 מדליפים מידע, חלקו מסולף, לכלי התקשורת. במשטרה הגיבו לצעד החריג ואמרו: "אין בכוונת המשטרה להיגרר אחר פעולות שתכליתן לפגוע בחובת המשטרה להגיע לחקר האמת".

בתלונתם, טוען פרקליטם של נתניהו כי "ביום שני נחקרו מרשיי רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, ובנה יאיר נתניהו בפני חוקרי יחידת להב 433 ברשות לניירות ערך. מיד לאחר סיום החקירה החל מחול שדים שקרי, מתוזמן ומתוזמר סביב חקירתם בכלי התקשורת השונים. שעות ספורות לאחר סיום החקירה החלו להתפרסם באתרי החדשות טענות כוזבות, מסולפות ומעוותות על אודות דברים שנאמרו על ידי מרשיי בחקירה ובתוך זה חלקי ציטוטים מדברים שאכן נאמרו בחקירה ואשר היו ידועים רק לחוקרים ולמרשיי".

לדבריו: "בזמן אמת פורסמו עובדות שהיו ידועות רק לחוקרים, כגון בקשת החוקרים לערוך עימות למרשיי, העובדה שמר יאיר נתניהו נחקר במשרדי הרשות לניירות ערך וטיב החשדות נגדו, גרסאותיהם של מרשיי לגבי הודעות מטלפונים ניידים ועוד ועוד פרטים שהיו ידועים רק לחוקרים".