אאא

מאות בני משפחה, תלמידים, אישי ציבור וקציני צבא השתתפו הצהריים (ראשון) במסע הלווייתו של הרב אביחי רונצקי ז"ל, מי שהיה הרב הצבאי והלך הבוקר לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. 

בנו, משה, ספד לו: "אני יודע שרבים כאן כואבים ושבורים ומרגישים שהיית אבא בשבילם. היית אבא שלא נמצא הרבה בבית, אבל בחוויה שלי כילד, גם כשהיית רחוק, שקוע בלימוד במשך ימים, לי בלב לא היה חיסרון. אפילו להפך - הרגשה מרוממת. הערצתי אותך כאבא גדול.

"רב לתלמידיו בישיבת עטרת כהנים, מפקד וחבר מיתולוגי לחייליו. היית כל כך רגיש, הסברת לנו עוד כילדים להסתכל על השביל שאנחנו הולכים, להרים רגליים כדי שחלילה לא נדרוך על נמלים. ביתך וביתנו היה בית לאנשים עם צרכים מיוחדים - שמוליק העיוור, דוד, ישראל שהפך לבן משפחה ועוד רבים. לפעמים זה היה מאתגר, אבל זה היית אתה.

"היית לב רחום לחלשים ואב דואג ליתומים. היית איש של אנשים. לפני שנתיים הגיעה המחלה. נלחמת כמו שרק אתה יודע עד הרגעים האחרונים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הבן, עודד, הוסיף: "אבא, כשנכנסת לרבנות הצבאית עשית שינוי מקצה לקצה. היום כשאני מגיע לאימונים אני רואה רבנים עם זקנים על מדי ב' שמסתובבים ואני גאה ואומר - זה בזכות אבא. זה התוצאה שלך, אבא. זו העשייה שלך. היום הם חלק בלתי נפרד וזה באמת רק בזכותך".

בתו, מיל, אמרה בהלוויה: "תודה על זה שגם כשוויתרתי על עצמי - אתה לא ויתרת עליי. תודה על התקופה שעבדתי איתך. היית בוס קשוח אבל נתת לי כל הזמן הרגשה שאתה גאה בי ומעריך אותי. תודה על מה שלמדתי ממך ובגללך ובזכותך. למדתי שהחיים מורכבים, שאנשים מורכבים, ושלמרות הכל צריך לבחור לראות את הטוב ושצריך לחייך לאחרים ולהאיר פנים.

"ואבא, רציתי גם לבקש סליחה על כל הפעמים שהכעסתי ואכזבתי וכשלא עמדתי בציפיות, ובעיקר סליחה על הימים האחרונים. ניסינו לעשות הכי טוב עבורך ועבורנו במצב הבלתי אפשרי שהיינו בו".