אאא

משטרת ישראל, בגיבוי פרקליטות המדינה, ביקשה הערב (שני) מבית המשפט באשקלון לשלוח לנתיחה את גופתו של הפעוט החרדי שטבע היום בג'קוזי מלון באשדוד, כדי "להבין את סיבת המוות", כהגדרתה, אך נדחתה על ידי השופטים.

בית המשפט החליט לאסור על המשטרה להעביר לנתיחה את גופת התינוק, אך הודיע שימשיך מחר לדון בסוגיה מחר, ועיכב את שחרור הגופה לקבורה. 

המשטרה מצידה עיכבה לחקירה את הוריו החרדים, השכולים, של הפעוט.

בתוך כך, עשרות חרדים קיצונים החלו להפגין בירושלים, במחאה על הכוונה לנתח את הגופה - במקביל לפעילות המחלקה המשפטית בזק"א, הרגילה במקרים כגון אלו.

תחילה הפגינו הקיצונים בכיכר השבת שליד מאה שערים, ולאחר מכן הם עברו לחסום את דרך בר לב שמעברה השני של השכונה. 

כזכור, מוקדם יותר טבע גבריאל, בן למשפחה חסידית מבית שמש, בן 4 שבועות בלבד, בג'קוזי בבית המלון 'מיאמי' באשדוד. 

בניגוד לחשדות המשטרה, מפרטי התחקיר הראשוניים עלה כי בעת שהאם קילחה את בנה הפעוט, הוא החליק מבין ידיה אל תוך המים השוצפים ובלע כמות מים רבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעל המלון תיאר לאחר האסון, ל'כאן': "בני המשפחה היו בשוק, האבא בכה". מקור שהיה מעורב בטיפול בתינוק סיפר אף הוא כי התינוק איבד את ההכרה לאחר שבלע מים בזמן שקילחו אותו.

 יצוין, כי בהפגנת הקיצונים בירושלים, המשטרה עצרה מספר ממפגינים, שהפריעו לתנועת כלי רכב, והיא עדיין ערוכה במוקדי ההפגנות,

עם החלטת בית המשפט לעכב את נתיחת הגופה, נמסר מדוברות זק״א, כי "לאחר דיון ממושך בו הופיע עו"ד משה אלמליח מהיחידה המשפטית של זק"א, בבית המשפט באשקלון, הוחלט שלא לשחרר את גופת הפעוט המנוח לקבורה היום, אך נאסר על המשטרה לבצע נתיחה. המשך דיון נקבע למחר בבוקר בבית המשפט באשקלון".

ממשטרת ישראל נמסר: "תינוק כבן חודש מת היום בצהריים לאחר שטבע באמבטיה בבית מלון באשדוד. נפתחה חקירה לבירור נסיבות מותו".