אאא

הפגנות חרדים סוערות במרכז ירושלים בכיכר השבת, בשל החלטת  בית המשפט באשקלון הבוקר (שלישי) כי גופת הפעוט החרדי בן 4 שבועות שטבע למוות באשדוד - תנותח, כדרישת המשטרה ונגד בקשת המשפחה החרדית. כזכור, הוריו של הפעוט טענו כי הוא טבע בג'קוזי בחדר בית המלון לאחר שהחליק, לדבריהם, מידיה של האם.

שוטרי משטרת ישראל ערוכים במקום, פועלים להכוונת התנועה, והשבת הסדר הציבורי על כנו אך בינתיים הצומת המרכזית חסומה לתנועה על ידי המפגינים.

על פי הודעת המשטרה, כמה מאות חרדים קיצוניים מפגינים במספר מוקדים: כיכר השבת - הצומת חסום לתנועה. בר אילן ושבטי ישראל - התנועה חסומה ובבית שמש - נהר הירדן - הציר חסום לתנועה.

עד כה עצרה המשטרה 5 מפירי סדר.

בינתיים, לבקשת נציגי המשפחה הוציא בית המשפט עיכוב ביצוע וכעת פונה המשפחה לערער על ההחלטה. יצוין כי האב נעצר בחשד לשיבוש הליכים, האם חשודה בפלילים.

כוחות משטרה גדולים התפרסו משעות הבוקר בבית המשפט באשקלון לקראת הדיון המכריע. מחוץ לביהמ"ש התקהלו מספר מפגינים.

אמש הוציאה המשטרה צו איסור פרסום על כל פרטי החקירה, אך מה שכן אפשר לפרסם כי המשטרה עצרה את האם של התינוק והאב עוכב לחקירה. 

משפחתו של הפעוט מתנגדת בתוקף לניתוח שלאחר המוות במכון לרפואה משפטית באבו כביר, דבר הנחשב לאיסור מוחלט על פי ההלכה היהודית, וכאמור, בית המשפט יכריע בנושא.

כפי שדווח אמש ב"כיכר השבת", הפעוט החרדי כבן 4 שבועות טבע בג'קוזי בחדר בבית מלון באשדוד ואיבד את הכרתו. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים וכעבור זמן קצר נפטר מפצעיו.

מחקירה ראשונית עלה כי אביו של הפעוט ישן, כאשר האם נכנסה עם בנה לג'קוזי כדי לקלח אותו אך שם הוא החליק לה מהידיים ואיבד את הכרתו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

חובשי 'איחוד הצלה' ומד"א מצאו את הפעוט כשהוא ללא דופק וללא נשימה וביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות. אביו של הפעוט החל בפעולות החייאה עוד בטרם הגיעו כוחות ההצלה כשהוא מקבל הדרכה טלפונית.

הפעוט פונה כאמור לבית החולים אסותא תוך כדי פעולות החייאה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

המשטרה והפרקליטות ביקשו אמש מבית המשפט באשקלון לשלוח לנתיחה את גופתו של הפעוט החרדי, כדי "להבין את סיבת המוות", כהגדרתה. בית המשפט החליט לאסור על המשטרה להעביר לנתיחה את גופת התינוק, אך הודיע שימשיך לדון בסוגיה הבוקר, ועיכב את שחרור הגופה לקבורה.

בעקבות החשש מנתיחה, עשרות חרדים קיצונים החלו להפגין בירושלים ובאשדוד מול תחנת המשטרה, במחאה על הכוונה לנתח את הגופה.