אאא

"הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי 'הקרן החדשה לישראל'", כך טוען הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפוסט שהעלה בפייסבוק.

"הקרן החדשה", ממשיך ראש הממשלה ומאשים, "היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הצביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים".

הפיסקה העיקרית בדבריו של נתניהו, היא ההודעה ש"ביקשתי מיו״ר הקואליציה דודי אמסלם להוביל את המהלך להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה לישראל, שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

כזכור, ראש הממשלה הודיע אתמול על ביטול תוכנית גירוש המסתננים מישראל, ולאחר ביקורת רבה שספג מחבריו לימין, כולל ממפלגתו הליכוד, חזר בו - וביטל את הביטול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 נתניהו מסביר את החלטתו הקודמת, לפני שחזר בו (צילום: מתוך פייסבוק)

כעת נתניהו מסביר את הרקע לבקשתו להקמת ועדת חקירה נגד 'הקרן החדשה', בכך שהיא "מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה״ל כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון 'עדאללה'".

"אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה״ב, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים", מסיים ראש הממשלה את הפוסט החריג.

מ'הקרן החדשה' נמסר בתגובה: "לא היו לנו כל מגעים עם ממשלת רואנדה. ראש הממשלה עבר הערב כל קו אדום בהסתה נגד הקרן החדשה לישראל. אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות".