אאא

בן 67 נספה ושישה כבאים נפגעו אמש (מוצאי שבת) בשריפה שפרצה במגדל טראמפ בניו יורק. המשטרה זיהתה את ההרוג כטוד ברסנר, דייר בקומה ה-50 בגורד השחקים המפורסם בבעלותו של הנשיא האמריקאי.

דוברת שירותי הכבאות בניו יורק אנג'ליקה קונרי מסרה כי ברסנר פונה לבית החולים במצב אנוש ובהמשך נקבע מותו. השריפה פרצה בשעה 19:00 (שעון מקומי) במגדל המפורסם שנישא לגובה 58 קומות, וצוותי הכיבוי השתלטו עליה כשעתיים לאחר מכן כשכאמור שישה מהכבאים נפצעו אף הם במהלך הפינוי.

נציב מחלקת הכבאות של העיר ניו יורק דניאל נייגרו מסר כי בני משפחת טראמפ, שחלקם מחזיקים בדירות פרטיות בבניין, לא נכחו במגדל בזמן האירוע.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, צייץ בטוויטר עם היוודע על השריפה, אמר כי המגדל "בנוי היטב" מה שמסביר את העובדה שהשריפה לא התפשטה וכובתה מהר יחסית, והודה לכבאים והכבאיות שעושים עבודה נהדרת, לדבריו. 

גם בנו של הנשיא, אריק טראמפ, בירך את צוותי ההצלה עוד לפני שדווח על מותו של הדייר במגדל, ואמר כי השוטרים והכבאים הם אנשים נפלאים.

גם לפני שלושה חודשים פרצה שריפה בבניין - הפעם כתוצאה מכשל טכני באחד ממגדלי הקירור על הגג. שני בני אדם נפצעו בתקרית, אך לא היו הרוגים.