אאא

עו"ד יעקב וינרוט שילם לאחרונה 12 מיליון שקל לרשות המסים במסגרת הסדר שאליו הגיעו הצדדים לאחר שנים לאחר שנים של מחלוקת על החוב, למשל על ההגדרה מהי הכנסה.

וינרוט, 71, שסובל ממחלה קשה, מוביל את ההגנה בתיקי ראש הממשלה ורעייתו ביחד עם עורכי הדין עמית חדד ממשרדו, וכן יוסי כהן ואייל כהן, כאשר עו"ד דן אבי יצחק שפרש מעריכת דין פעילה משמש כיועץ חיצוני. רשות המסים סירבה לאשר את הידיעה.

וינרוט למוד מאבקים שקשורים ברשות המסים, לאחר שזוכה בידי השופט גלעד נויטל במחוזי תל אביב מעבירות שוחד והלבנת הון בעקבות ייצוג פקיד השומה שוקי ויטה. בכתב האישום נטען שתמורת ייצוג בתשלום מופחת קיבל מויטה שומות מיטיבות עבור לקוחותיו.

בתיק זה ייצגו אותו עוה"ד איריס ניב-סבאג משינמן-נגב-ניב, נבות תל-צור ודוד ליבאי. הזיכוי המוביל שלו כסניגור בשנים האחרונות היה של אביגדור ליברמן בבית משפט השלום בירושלים. ליברמן הואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת מינויו של השגריר לשעבר בבלארוס, זאב בן-אריה.

ד"ר וינרוט הוא אחד מהססגוניים, המשכילים והחריפים מבין עורכי הדין בישראל. חצוי בין עולם ההלכה לעולם המעשה. במשרדו גדלו והתחנכו טובי הסניגורים. בעבר הוצע לו לכהן כשופט בבית המשפט העליון אולם הוא סירב. לטעמו יש רק שופט עליון אחד, הקב"ה.