אאא

שדה התעופה הצבאי T-4 שבמחוז חומס בסוריה הותקף הלילה (שני) על-ידי טילים, כך דיווחה "סאנא", סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה, שבתחילה האשימה בתקיפה את ארצות-הברית אך מאוחר יותר הסירה את האשמה והפנתה אותה לעבר ישראל.

סוכנות 'רויטרס' דיווחה מפי גורם מודיעין באזור כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה, ובישראל, כרגיל, שותקים.

לפי הדיווח של סוכנות הידיעות הסורית, בעקבות תקיפת הטילים נהרגו מספר אנשים ואחרים נפצעו. לפי מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, 14 בני אדם נהרגו בהם גם אזרחים איראנים.

עוד דווח בסוכנת 'סאנא' כי מערכות ההגנה האווירית של סוריה "סיכלו תוקפנות טילים" לעבר שדה התעופה ויירטו שמונה טילים. רשת 'אל מיאדין' בלבנון דיווחה כי הטילים הגיעון מכיוון הים ועברו דרך המרחב האווירי של לבנון.

בתגובה לדיווחים פרסם הפנטגון הודעה בה טען כי ארצות הברית לא ביצעה תקיפה אווירית בסוריה. עוד נמסר כי ארה"ב עוקבת מקרוב אחר המצב במדינה.

עוד נמסר בהודעה כי הפנטגון סבור כי יש לבוא חשבון - באמצעים דיפלומטיים - עם האחראים לשימוש בנשק כימי בסוריה.

תקיפת שדה התעופה מגיעה לאחר שלפני יומיים תקפו כוחותיו של צבא אסד את המורדים בעיר דומא עם גז כלור. בתקיפה הכימית נהרגו יותר מ-150 בני אדם, בהם ילדים ונשים, ומאות נפצעו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס לתקיפה הסורית ואמר כי אם יתברר שנעשה שימוש בנשק כימי הדבר יוביל לתגובה חריפה. "זה מחיר כבד לשלם. יש הרוגים רבים, בהם נשים וילדים, במתקפה כימית וללא אפשרות של פינוי", צייץ טראמפ.

יוזכר כי לפני מספר חודשים תקף חיל האוויר הישראלי את שדה התעופה הסורי לאחר תקרית חדירת המל"ט האיראני.