אאא

במהלך חופשת חג הפסח נולד עופר חדש בעמק הצבאים בירושלים. אלפי מצביעים השתתפו בהליך בחירת השם ולאחר ספירת הקולות השם שניתן לו הוא "רובי ריבלין".

בתחילת חודש אפריל, לקראת ימי החופש העמוסים במטיילים, הציבו צוות הפארק עמדות הצבעה בעמק הצבאים, לצורך בחירת שם לעופר החדש שנולד בעמק, לפני כמה שבועות.

לדברי מנהלת הפארק מטעם החברה להגנת הטבע, יעל המרמן סולר: "לאורך חג הפסח, ביקרו בעמק כ-15000 איש ובמהלך אותם הימים, הוצפו הקלפיות באלפי מצביעים. השמות שהוצעו לבחירה היו: פסח, פרעה, רובי (ריבלין), וזאביק. שמות אלו נבחרו על ידי הצוות, מתוך כלל שמות שהוצעו על ידי הציבור, בעמוד הפייסבוק של עמק הצבאים".

על התהליך הסופי סיפרה יעל כי "בסופו של דבר, הגיעו רובי ופסח, לשוויון של 512 הצבעות, לכל אחד. למזלנו, הייתה בימי החג לידה נוספת, והחלטנו לתת את שני המקומות הראשונים, כשמות החדשים לשני העופרים הצעירים - העופר של חסה, קיבל את השם פסח והעופר של יוהנה, את רובי".

"לשמחתנו, עדר הצבאים שבעמק גדל בצורה יציבה, הקהל הרב המגיע למקום, נחשף לבעלי החיים, פוגש צבאים במהלך הביקור בעמק ולומד על האיומים עליהם. אנו מקווים שהולך ומתקרב היום, בו ישוחרר לטבע, צבי שנולד בעמק", סיפרה המרמן סולר.