אאא

לפני זמן קצר (ראשון) הותר לפרסום כי אמו של הפעוט שטבע למוות בג'קוזי בבית המלון, במהלך חג הפסח, עצורה בחשד כי היא זו שהטביעה אותו למוות, לאחר שהודתה בכך.

האם, תושבת בית שמש בת 28, הודתה בחקירתה כי הטביעה את התינוק ארבע פעמים עד שמת, לאחר שחוותה "חיזיון אלוהי".

"השכינה התגלתה אלי, והיא הטביעה את התינוק כי הוא בנו של המשיח", אמרה לחוקרים. "הכנסתי את התינוק לאמבטיה בחדר בית המלון, וקול משמים אמר לי לא להוציא אותו מהמים".

המלון שבו אירע האסון (צילום: בראל אפרים, ynet)
המלון שבו אירע האסון (צילום: בראל אפרים, ynet)
הגדלה

לפי חשד המשטרה, יתכן והתינוק לא טבע למוות אלא נרצח כבר לפני כן בחניקה, בידי אמו, לה יש רקע מוקדם של בעיות נפשיות.

גם קרובת משפחה של החשודה תיארה לפני הדיון בבית המשפט: "לילה לפני האירוע שוחחתי איתה, והיא נשמעה מוזר. ידענו על מצבה הנפשי הרעוע, היא כבר טופלה בעבר".

 האם, יוצאת משחזור מעשה הרצח (צילום: מצלמות אבטחה)

סניגורה של משפחת הפעוט, עו"ד שני פרג'ון, מסרה בתגובה: "לאור גרסת החשודה ולאור מצבה הנפשי, נבקש מבית המשפט להורות על שליחתה לבדיקה פסיכיאטרית".

בתוך כך, האב שהיה עצור בחשד ששיבש את חקירת נסיבות המוות, שוחרר לביתו בהסכמת המשטרה, ובמעורבותו הפעילה של העסקן יצחק דוידוביץ' שהציג ראיות המסירות כל חשד מהאב.

לפני יומיים, במהלך מעצרו, עומתו בני הזוג האחד מול השניה, מה שתרם אף הוא להסרת החשדות מעל האב השכול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כפי שנודע ל"כיכר השבת", שחרור האב הינו כמעט ללא תנאים מגבילים, למעט אי-יצירת קשר עם גורמים אחרים בפרשה.

 חטיפת גופת הפעוט (צילום: מני רפאל, 'מחאות החרדים הקיצונים')

כזכור, הפרשה החלה ביום ראשון של חול המועד פסח, כאשר הגיע הדיווח מבית המלון 'מיאמי' באשדוד, על טביעת פעוט, כשלטענתה הראשונית של האם, הוא נשמט מידיה בטעות בג'קוזי, במהלך אמבטיה שעשתה לו.

לאחר מכן, בשל דרישת המשטרה לערוך נתיחה בגופת הפעוט, זאת כדי לאמת את החשד נגד האם, יצאו חרדים קיצונים להפגנות סוערות במטרה למנוע את הניתוח, שנערך לבסוף במתכונת מצומצמת יחסית.

בהלוויה שנערכה לאחר הנתיחה, נחטפה גופת הפעוט מתוך אמבולנס זק"א, בטענה משוללת יסוד כביכול אנשי הארגון שיתפו פעולה עם ביצוע הנתיחה שלאח המוות.