אאא

הפרקליטות הגישה כתב אישום על רצח אך בית משפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (שני) את עלאא עאצי, פלסטיני  מבית ליקיא, בהריגת דוד בר קפרא ז"ל בשנת 2015. 

בנו, אליה בר קפרא אמר לאחר החלטת בית המשפט: "אבי נרצח בכרם שאותו אהב. חששנו מהרשעה בהריגה, מהרגע שהאירוע הוגדר כפלילי ולא כלאומני. חששנו שבית המשפט יקל בעונשו של המחבל".

לדבריו, "על הפרקליטות להודיע שהיא לא מוכנה להסדר טיעון על העונש, שתדרוש עונש מקסימלי של 20 שנות מאסר".

אליה הביע תקווה כי הנאשם השני, מוג'אהד עאצי, שמשפטו עדיין מתנהל "יורשע ברצח ויישלח למאסר עולם".

 תיעוד: לוחמי דובדבן עוצרים את הרוצחים (צילום: דובר צה"ל)

בכתב האישום שהוגש נכתב נכתב כי קבעו הנאשמים להיכנס בצורה לא חוקית לישראל, לאחר שמוג'אהד אמר לעלאא שכביכול בר קפרא חייב לו כסף. 

בתאריך 24.6.15, בשעות הבוקר, התקרבו הנאשמים לעבר הכרם, והבחינו בבר קפרא, מבצע עסקה למכירת ענבים. מוג'אהד, אשר הכיר את הדרך בה מנהל המנוח את עסקיו, הניח כי המנוח קיבל לידיו כסף מזומן בתמורה לענבים. בנסיבות אלה, החליטו הנאשמים לשדוד את המנוח.

הם התקרבו אליו ומוג'אהד פנה אליו ודרש ממנו כי יביא להם כסף. בתגובה, שאל אותם בר קפרא, באשר לזהותם וצעק לעברם "גנבים". בשלב זה, חסם מוג'אהד את פיו של דוד באמצעות פיסת בד, ולאחר מכן נטלו הנאשמים מקל שהיה על הרצפה, והחלו להכות אותו באמצעותו ובאמצעות ידיהם בחוזקה בראשו ובכל חלקי גופו עד לקריסתו על הארץ. גם לאחר קריסתו, המשיכו השניים להכותו בכל חלקי גופו באמצעות המקל ובאמצעות ידיהם, עד לשבירת המקל.

במהלך האירוע, שפך מוג'אהד על בר קפרא חומר הדברה שהיה במקום.  לאחר שהמנוח נפל על הרצפה ואיבד את הכרתו, חיפשו הנאשמים בכיסיו כסף,  אך מצאו צרור מפתחות. לאחר מכן, הניחו השניים מזרון על  בר קפרא כשהוא חבול באופן קשה, ונמלטו מבלי להזעיק עזרה. לאור הפציעות הקשות, הובהל בר קפרא לבית החולים ובהמשך נקבע מותו.