אאא

בזמן שב'דגל התורה' נוטים להריץ מועמד ליטאי לראשות העיר בית שמש, ראש העיר המכהן ומועמד ש"ס משה אבוטבול ממשיך לחזק את מעמדו בתוך הקהילה החסידית - אגודת ישראל.

אבוטבול נפגש לאחרונה עם הגאון רבי יואל דוד שפיגל, רב קהילות החסידים ברמב"ש ב', שם שמע תמיכה חד משמעית: "בית שמש ידעה בעשור השנים פריחה גדולה, הוקמו שכונות חדשות לתפארת, ישיבות ובתי מדרשות, ובכדי לשמור על התפתחות בית שמש בדרכי נועם ושלום, חייבים לפעול ולאחד כוחות למען בחירתו של משה אבוטבול לראשות העיר גם בבחירות הבאות".

הרב שפיגל הוסיף בתמיכתו ואמר: "בית שמש היא עיר מורכבת ביותר, יש בה הרבה קהילות והרבה דעות, ולכן צריך ראש עיר שיכול ללכת בין הטיפות ולהבין לרוחה של כל קהילה, ואת זה עשה בחן ובשכל טוב ראש העיר  אבוטבול, הוא פעל לחבר בין הקהילות, להבין את הצרכים של כל חוג ושל כל עדה, ולכן למען עתידה של בית שמש חייבים לעשות הכל בכדי שכל הקהילות יעמדו סביבו ויעזרו לו להיבחר ברוב קולות לראשות העיר".

הרב שפיגל התייחס למחלוקת עם 'דגל התורה' וקרא להתרחק מאש המחלוקת: "למען אחדות בית שמש כל אחד צריך לוותר משלו ולפעול יחד מתוך קירוב לבבות, ולוואי שנוכל גם להרכיב בבית שמש רשימה אחת של כל הקהילות בעיר, ולהרבות יותר ויותר את האחדות ואת השלום שהוא כלי מחזיק ברכה".