אאא

ביום שלישי האחרון הגיע המשפטן היהודי המפורסם, הפרופסור אלן דרשוביץ, המקורב לנשיא האמריקאי דונלד טראמפ לפגישה בבית הלבן. 

דרשוביץ שנחשב גם לידידם הטוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל המיליארדרים בני הזוג שלדון ומרים אדלסון, נפגש עם טראמפ ועל פי ההערכות הפגישה עסקה בענייני המזרח התיכון בהם עוסק דרשוביץ רבות. 

העיתונאי החרדי האמריקאי ג'ייק טורקס, ממגזין 'עמי', המסקר את הביצה הפוליטית בוושינגטון, שוחח עם פרופ׳ דרשוביץ שמספר כי עיקר השיחה עסקה בנושא המשברים במזרח התיכון וההתמודדות האמריקאית עימם. 

אלן דרשוביץ, שאטרסטוק
אלן דרשוביץ, שאטרסטוק
הגדלה

דרשוביץ שפעל רבות מאחורי הקלעים למען שחרורו של האסיר החב"די, שלום מרדכי רובשקין, מהכלא זאת בעקבות חנינה של הנשיא טראמפ, חושף לראשונה התייחסות של הנשיא האמריקני לפרשת המעצר והשחרור המפתיע שהסעירה את הקהילה היהודית מעבר לים. 

לדבריו, הנשיא התייחס במהלך הפגישה לסיפור עם רובשקין אומר דרשוביץ ומספר כי הנשיא התבטא ואמר כי הוא מאוד גאה על מה שעשה (החנינה). 

״למרות שספגתי ביקורת, אני בטוח שעשיתי את הדבר הנכון ואני שלם עם זה״ אמר טראמפ לדברי דרשוביץ. 
אם אני מדייק בדבריו הרי שהנשיא אמר: ״לא היה שם צדק ורציתי לעשות את הדבר הנכון״, משתף דרשוביץ את קוראי מגזין עמי. 

 מפגן תודה לטראמפ אחר שחרור רובשקין

טורקס שואל את דרשוביץ מי העלה את נושא רובשקין בפגישה ודרשוביץ משיב: "הנשיא העלה זאת, הוא זכר ששוחחתי עימו על כך בעבר". 

פרופסור דרשוביץ סירב לחשוף את שמות המשתתפים הנוספים בארוחת הערב בבית הלבן. 

דרשוביץ נשאל מדוע לקח כה הרבה זמן מאז בקשתו של רובשקין לחנינה ועד שאושרה ועונה: "יש תהליך ארוך ומורכב, בודקים את ההשלכות ואת העבר של האסיר וזה לוקח זמן". 

דרשוביץ הידוע כפעיל זכויות אדם אומר, כי הוא אינו עומד להצטרף באופן רשמי לצוות פרקליטי הנשיא המגן עליו בפרשות השונות, אולם הוא מקיים יחסים קרובים עם טראמפ כמו גם עם הנשיאים הקודמים מאז קלינטון.