אאא

שירותי הביטחון בקליפורניה עצרו את ניקולס רוז, בן 26 תושב אירוויין שב, והגישו נגדו כתב אישום בחשד לפשעי שנאה ובניסיון לאיים על ארגונים ואזרחים יהודים לאחר שנמצאו בביתו כרזות אנטישמיות, תחמושת ו"רשימת חיסול" של חברים בקהילה היהודית. במרכז רשימת החיסול: בית הכנסת 'בית יעקב'.

מעצרו של החשוד התאפשר לאחר שקרוב משפחתו דיווח למשטרה ב כי רוז סיפר לו על רצונו להרוג יהודים. בדיווח בתחנת הטלוויזיה KTLA, נאמר כי בחיפוש שנערך בביתו נמצאו תחמושת, כרזות וספרים אנטישמיים ו"רשימת חיסול" של יהודים, כולל אנשים בתעשיית הבידור, תחת הכותרת "להרוג את היהודי הראשון שלי".

כמו כן, החשוד התכוון לפגוע בבית הכנסת של קהילת "בית יעקב". כך גם בכנסיות מקומיות. התובע של מחוז אורנג', טען כי הסיבה שהחשוד ביקש לפגוע בכנסיות הייתה כי "רוז כנראה לא היה מרוצה מכך שהן אוהדות לדעתו את העניין היהודי".

התובע אמר: "קשה לומר באופן ברור מה הכיוון שאליו הלך או על מי הוא כעס". שכנתו,  לורה ויצ'מס, אמרה לכלי התקשורת המקומיים כי: "יש לי כל כך הרבה חברים יהודים שהולכים לבתי כנסת באזור. ה ממש מפחיד לחשוב שיש מישהו עם כזו שנאה בלבו שהוא מתכנן".