אאא

משפחתו של הנער מוחמד אבו חדיר משועפט הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעת נזיקין נגד שלושת רוצחיו - על סך של כחמישה וחצי מיליוני שקלים.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד מונהד ג'בארה נכתב: "אין ספק כי אין בנמצא פיצוי הולם לאובדן סתמי ומקומם כל כך של חיי אדם צעיר, וכל זאת תוך שהנתבעים מתכוונים לפגוע במנוח במזיד, להזיק לו ונוהגים באדישות ובציניות לתוצאה הנוראה מכל - מותו של המנוח בסבל וייסורים, ואינם חסים על הוריו של המנוח שנותרו חסרי כל לאחר מותו של בנם".

עוד נכתב בתביעה כי "בתי המשפט בישראל הכירו באפשרות לחייב מזיק בפיצויים עונשיים. תכלית הפיצויים העונשיים היא חינוכית והרתעתית".

כזכור, בפברואר האחרון דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו השלושה על הרשעתם, ואת טענתו של הרוצח יוסף חיים בן דוד לאי שפיות. על בן דוד וקטין נוסף נגזר עונש של מאסר עולם, ועל קטין שני נגזרו 21 שנות מאסר. כעת, לאחר שההליך הפלילי הושלם התאפשר למשפחה להגיש תביעת פיצויים, שפורסמה הבוקר ב"כאן".

כזכור, רצח אבו חדיר משועפט אירע ביולי 2014 והצית את גל הטרור בירושלים. בן דוד ושני נערים חטפו את אבו חדיר ורצחו אותו לאחר הלווייתם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח הי"ד. יום לפני כן הם אף ניסו לחטוף את הילד מוסא זלום בן השבע, עת שהלך יחד עם אימו ושני אחיו בבית חנינא. השלושה נסעו בין שער שכם, ואדי ג'וז ובית חנינא עד שלבסוף הגיעו לשועפט. הם הסתובבו בשכונה במשך 20 דקות והתווכחו ביניהם את מי לחטוף עד שמצאו את מוחמד  ורצחו אותו כשהם מציתים אותו למוות.

בגזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בירושלים לפני כשנתיים קבעו השופטים בהתייחס לבן דוד כי "העובדה שהנאשם פעל בלילה הראשון לחפש קורבן, וכך עשה גם בלילה השני, מלמדת על נחישות ועל החלטה מודעת מטעמים אידיאולוגיים לנקום, ולא על אובססיביות בלתי נשלטת".