אאא

כעומד מן הצד ומביט בכותרות והדרמות מכל כיווני הרוח הפוליטי, לקראת הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. בחירות אשר יקבעו גורלן של מאות אלפי תושבים מי ידאג לצורכיהם היום יומיות, בשעות הפנאי והחופש או בשעות מצוקה ל"ע. שמתי לב לדבר מוזר, אף אחת מהכותרות לא מדברת על מאות האלפים האלו, אף כותרת לא מדברת על כך שבאלעד התושבים ירוויחו ראש עיר טוב וחרוץ, שרק טובת העיר ותושביה לנגד עיניו. בבית שמש לא על זה הדיון. גם בירושלים לא וגם בביתר, אשדוד, בני ברק, קרית יערים – הדאגה לאיכות החיים הרוחניים והגשמיים, לרווחה ולדאגה לחינוך המיוחד, לפיתוח ולהתפתחות, זה לא הנושא בכלל. (זה טוב רק לקמפיין, חודש לפני הבחירות)

אף אחד לא מדבר על מה התושבים הולכים ליהנות מהחלפת הנהגה.

מדברים רק על איזו מפלגה או איזו סיעה "תעשה שרירים" ותקבל מה, כמה ואיפה.

מה, אנחנו התושבים לא מעניינים אף אחד? אז בשביל מה הבחירות? בשביל מאבקי-שליטה ומפגני-כוח של ח"כים ומפלגות ארציות?

מכירים את משחק המונופול שכל שחקן תופס ערים ורחובות ואח"כ סוחר בהם? כך אני מרגיש בקשר לבחירות המוניציפליות בערים שבהם יש תושבים חרדים. דרעי כועס על פרוש שלקח לו את אלעד... בתגובה פרוש מנסה לאיים על דרעי שיקח לו את בית שמש, אם לא ירפה מאלעד. בני ברק חולקה כבר מזמן ואין לאף תושב זכות לומר אהבתי את זייברט. כי מה לעשות, עכשיו התור של דגל. וכן עירי היקרה גם היא נפלה שדודה בידי פרוש, וזה נהפך לקניין עולם שלו. הוא תפס את הכרטיס במונופול. (לא נעים להזכיר לו שעד לפני 17 שנה, הוא לחם, (לחם פשוטו כמשמעו!!) נגד התפתחות ביתר עילית – מהחשש שהכח של שלומי אמונים בירושלים, ייחלש!!)

בקדנציה הקודמת, ראש העיר שלי היה משלומי אמונים ושר הבריאות היה מהסיעה המרכזית (גור) בעיר ביתר לא היה מוקד רפואי בלילות, אבל מה לעשות, במשחק המונופול של הגדולים נפל הקלף של העיר על שלומי אמונים וראש העיר שלי רובינשטיין מסיעת שלומי אמונים, לא פנה במשך כל הקדנציה הראשונה של ליצמן בבקשה לקבל מרכז חירום למרות שאז היה תקציב וכמה ערים קיבלו תקציב לכך. את כל זה ידעתי משום שאחד העוזרים של ליצמן פנה אלי לשאול למה התושבים שותקים לראש העיר על כך, ועניתי בייאוש, מה אפשר לעשות העיר בידיים של פרוש ובגלל פוליטיקה נמוכה וסרוחה, (ולפיה יצא שליצמן עוזר לביתר יותר מפרוש) התושבים מפסידים. אבל לא, לא שתקתי. בקדנציה הזו, קמתי ורצתי למועצה ולראשות העיר, ברוך השם, בכוחכם ובזכותכם, קיבלתי תמיכה של שני מושבים ויחד עם חברי לסיעה ר' אורי הולצמן הרמנו עשרות דגלים למען התושבים והנה, כן, אפשרי, לאחר שהקמנו בכוחות עצמנו ועם הרבה ס"ד מוקד רפואי עצמאי בלילות, ואז, וכצפוי התפנה ראש העיר ונרתם בלית ברירה להקים מוקד רפואי בלילות.

תושבים יקרים דבכל אתר ואתר, אל תשבו בידיים שלובות ותבכו על מר גורלכם בידי עסקונה ארצית מנותקת. הגיע הזמן לקום ולהצביע לסיעות מקומיות אשר בראש מעיינם הוא רק טובת תושבי המקום ואין בילתם.

ברוך השם זכיתי להיות במשך קדנציה שלימה אוזן קשבת ופה מדבר לאלפים. התמיכה בי ברוך השם עולה וגדלה בעירנו - רק בגלל שהתושבים מתחילים להפנים שהדרך לתיקון השירות ברשויות המקומיות תלויה בכל תושב ותושב, שמביט במבט מפוכח על הנעשה.

הכותב הוא חבר מועצת העיר ביתר ויו"ר ועדת ביקורת; סיעת למעננו - תושבים למען תושבים