אאא

עשרות צעירים חרדים, שבחרו שלא לדחות את שירותם במסגרת הסדר 'תורתו אומנותו', התייצבו בתחילת השבוע בבקו"ם לשירות בגדוד ׳נצח יהודה׳.

כדי להתמודד נכונה עם האתגרים העומדים לפניהם, הצעירים הגיעו קודם לכן לסדרת הכנה לשירות של חברת 'אקספרט כושר קרבי', שכללה הרצאות על אופי השירות, סדנאות עבודת צוות ומנהיגות, ומגוון רחב של אימונים מאתגרים הכוללים אימוני קרב מגע צה"לי, כושר קרבי, הקפצות לילה, שדאות, מסע אלונקות וסיורי שטח.

עבור המתגייסים מדובר באתגר לא פשוט שכן חלקם חסר כל עבר של פעילות גופנית מסודרת. למרות זאת סגל ההדרכה המורכב ממדריכים בעלי רקע צבאי מצטיין, לוחמים לשעבר ביחידות מובחרות ויחידות שדה הביע התרשמות רבה מההצלחה והעמידה של המתגייסים באתגרי המשימות, וציינו לשבח את רמת הכישורים הפיזיים והמנטליים הגבוהה של המועמדים לשירות.

הגיוס מהווה אתגר גם עבור הצבא, שרואה חשיבות רבה בהכנות לקליטת המשרתים החרדים. קצינים ומפקדים שהשתתפו בימי ההכנה לשירות הציגו בפני הנערים את מבנה הפלוגות, תהליכי הטירונות וההכשרה, אופי וצביון השירות הקרבי המשלב בין דרישה לעמידה ברמה מקצועית ומבצעית גבוהה לבין שמירה על תנאים תורניים ואורח חיים חרדי.

לאחרונה, בסיום ימי ההכנה לשירות, מקבלים המועמדים לשירות ביטחון תווי רכישה לביגוד וציוד ספורט אשר ישמשו אותם לקראת הגיוס ובמהלך השירות הצבאי, בניגוד לעבר בו הצבא היה מספק ישירות למתגייסים את הציוד.