אאא

רוב משתמשי פייסבוק בארה"ב נשארו נאמנים לרשת החברתית למרות חשיפת מחדל קיימברידג' אנליטיקה - כך מראה סקר של רויטרס שהתפרסם היום (א').

פייסבוק עמדה תחת לחץ מצד רגלטורים, תומכי זכויות הפרט ובעלי מניות מאז שנודע שחברת הייעוץ השיגה והשתמשה באופן בלתי חוקי במידע אישי שהשיגה ממשתמשים בחשאי.

הסקר של רויטרס מצטרף לחיוויים נוספים שמראים שפייסבוק לא ספגה בעקבות הפרשייה נזק משמעותי, למעט מעט כאב ראש במה שנוגע לתדמיתה הציבורית. הסקר המקוון, שנערך בארה"ב בין ה-26 וה-30 באפריל, מצא שכמחצית ממשתמשי פייסבוק בארה"ב לא שינו לאחרונה את הרגלי השימוש שלהם באתר, ורבע נוסף אמרו שהם אף משתמשים בו יותר.

הרבע הנותר אמרו שהם משתמשים בו לאחרונה פחות, הפסיקו להשתמש בו או מחקו את חשבונותיהם. בקרב כל הבגירים שנסקרו, 64% אמרו שהם משתמשים בפייסבוק לפחות אחת ליום, מעט פחות מ-68% שאמרו זאת בסקר דומה בסוף מרץ, מיד לאחר חשיפת השערוריה האחרונה.

האנליסט מייקל פכטר מ-Wedbush Securities אמר שפייסבוק היא בת מזל שהמידע נוצל לצורך פרסום פוליטי ולא למטרות יותר זדוניות. "טרם קראתי אפילו מאמר אחד לפיו מישהו נפגע על ידי המעשים", אמר. "אף אחד לא נפגע באופן אישי".

בדו"ח הרבעון הראשון שלה, ציינה פייסבוק שמספר המשתמשים החודשי בארה"ב וקנדה עלה ל-241 מיליון ב-31 במרץ, לעומת 239 מיליון נכון ל-31 בדצמבר, מה שממשיך את המגמה של השנים האחרונות. על פי הסקר של רויטרס, יותר משתמשי פייסבוק אמרו שהם יודעים איך להגן על המידע האישי שלהם באתר לעומת משתמשי פלטפורמות מדיה אחרות כמו סנאפצ'ט, אינסטגרם, פינטרסט וטאמבלר.