אאא

גוגל שלמה יותר מ- 36 אלף דולר לנער מאורוגוואי בן 17 שמצא באג בטיחותי שאפשר לו לבצע שינויים במערכות הפנימיות של החברה. זאת, במסגרת תכניתה של גוגל שמעודדת משתמשים לאתר תקלות.

אזיקיאל פריירה קיבל את המחשב הראשון שלו כשהיה בן 10, והשתתף בחוג תכנות ראשון כשהיה בן 11, שלאחריו בילה מספר שנים בלימוד עצמי של שפות וטכניקות קידוד שונות. ב-2016 גוגל הטיסה אותו למשרדיה בקליפורניה אחרי שזכה בתחרות קידוד.

ההתעסקות המתמשכת שלו בנושא השתלמה לבסוף בגדול: גוגל העניקה לאחרונה לנער מאורוגוואי 36,337 דולר על כך שזיהה נקודה פגיעה שאפשרה לו להכניס שינויים במערכת המחשוב הפנימית של החברה. "מצאתי כמעט מיד משהו שהיה שווה 500 דולר וזה היה מדהים", אמר פררה ל-CNBC. "אז החלטתי להמשיך לנסות".

למרות שפריירה מצא באג מוקדם יותר השנה, הוא קיבל רשות לכתוב כיצד מצא אותו רק השבוע, לאחר שגוגל אישרה שהיא תיקנה את הבעיה. זהו הבאג החמישי שפריירה מוצא, והמשתלם ביותר עד כה. "אני שמח שמצאתי משהו שהיה כל כך חשוב", הוא אמר.

בפברואר החל פריירה לימודים בקולג' להנדסת מחשבים בעירו מונטוידאו. כשהוא מסיים את שיעורי הבית ולא מתחשק לו להסתובב עם חברים או לראות סרטים, הוא שולף את המחשב שלו ויוצא לציד.

ביולי שעבר הוא מצא באג שני, אשר הכניס לו 10,000 דולר, רק כי השתעמם במהלך ההפסקה בבית הספר. פריירה השתמש בחלק גדול מהסכום הזה כדי להגיש בקשות למלגות באוניברסיטאות אמריקניות. אך כשאף אחד מ-20 המוסדות אליהם ניגש לא קיבל אותו, הוא החליט לפתוח בית ספר בבית. בכסף הוא יוצא לבילויים ועוזר לאמו לשלם חשבונות. הוא גם חוסך להשכלה עתידית. פריירה אומר שהוא מקווה להשלים תואר שני באבטחת מידע, ועד אז, הוא מתכוון להמשיך לצוד באגים בזמנו הפנוי.