אאא

מיקרוסופט מפתחת גרסה של ווינדוס שתוצע בענן, על בסיס מודל תשלום שנתי או חודשי - כך לפי דיווח של cnet. מדובר במוצר שייקרא Microsoft Managed Desktop ויאפשר ללקוחות עסקיים להרכיב בעצמם את חבילת התוכנות והשירותים של החברה שנחוצים לו - מיישומי אופיס ספציפיים, דרך כלי ניהול מרחוק, חבילות עדכון לווינדוס ואפילו מחשבי סרפס.

הפיכת ווינדוס ל-SAAS תאפשר לחברה לייצב מתח רווחים אחיד יותר, ולהשיג שליטה טובה יותר בנעשה בתוכנות שלה אצל לקוחות שונים. בשלב הראשון, יוצע השירות רק לעסקים, בידיעה שסוגיית עדכוני התוכנה הם מגבלה מעיקה עבור מחלקות ה-IT שלהם. אנשי המחשוב בחברות נדרשים פעמים רבות לבצע עדכון של מחשבים רבים, מה שמשפיע על השימוש השוטף. בנוסף, מיקרוסופט עצמה מפעילה מדיניות עדכונים שזכתה לא פעם לביקורת, שכן ארעו מקרים בהם ביטלה עדכונים לאחר שהושקו או סיפקה אותם ללא אפשרות לבדיקת תאימות מלאה עם יישומים אחרים.

המוצר החדש יאפשר לקבל את כל המוצרים מעודכנים מרחוק ללא צורך בהתערבות, אך לא ברור כיצד תוכל מיקרוסופט להבטיח שכל חברה תקבל את היישומים שלה בצורה שתואמת את אקוסיסטם התוכנה בה - במיוחד כשמדובר בארגונים שנשענים על תוכנות שפותחו עצמאית או עברו התאמות מיוחדות לצרכיהם.

מיקרוסופט נדרשת לשינוי הזה, שנעשה בעידן בו השוק הרבה יותר בשל למערכות הפעלה ענניות - כפי שהוכיחה הצלחת מחשבי הכרומבוק של גוגל. עם הכניסה המוגברת של לפטופים בעלי חיבור רציף לרשת, תוכל ווינדוס 10 עננית לספק ערך רב גם למשתמש הפרטי, ולצמצם את הצורך במחשב עתיר ביצועים כדי להפעיל תכונות תובעניות. בסופו של דבר, מערכת ההפעלה היא צרכן משאבי עיבוד מרכזי בכל מחשב, והעברתה לענן תפנה כוח לטובת משימות כבדות אחרות.