אאא

מפעילת הקורקינטים החשמליים להשכרה בירד (Bird), החלה לפעול היום בישראל, ופרסה את הקורקינטים הראשונים שלה בתל אביב - כך אישרו בחברה תגובה לפניית "כלכליסט". מדובר רק במדינה השנייה מחוץ לארה"ב שבה מופעל השירות.

הרישום והשימוש בשירות יתבצע באמצעות אפליקציית מובייל, שמאפשרת לאתר ולשכור את הקורקינטים החשמליים. המחיר בישראל יעמוד על 5 שקלים לנסיעה, וחצי שקל לכל דקה. השירות יהיה זמין רק למשתמשים בני 18 ומעלה (אף שהחוק בישראל מאפשר לבני 16 ומעלה לנסוע בקורקינטים חשמליים), אם כי לא ברור עדיין איך החברה מתכוונת לאכוף מגבלה זאת.

הטענת הקורקינטים תתבצע במודל של כלכלה שיתופית: משתמשים יוכלו להפוך למה שהחברה מכנה "צפרים", שמדי ערב יאספו את הקורקינטים הקרובים לביתם, יטעינו אותם במהלך הלילה ויחזירו אותם בבוקר שלמחרת ל"קנים" - נקודות איסוף שיבחרו על ידי החברה בהתאם לביקוש. עבור כל קורקינט שייאסף, ייטען ויוחזר יקבל ה"צפר" סכום של עד 20 שקל. 

השימוש באפליקציה הייעודית (צילום: שאטרסטוק)
השימוש באפליקציה הייעודית (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

במסגרת ההשקה סיכמה BIRD על שיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, ולאחר מכן תתרחב לאזורים נוספים. "אנו מביאים את הבשורה לישראל, ובטוחים כי המוצר שלנו יהווה פיתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון ולנסיעות בתוך העיר", אמר מנכ"ל בירד ישראל, יניב ריבלין בהודעה לעיתונות.

"ישראל נבחרה על ידי מנהלי החברה כאחד היעדים הראשונים להתרחבות מעבר לגבולות ארה"ב. תל אביב בפרט וישראל בכלל, מתאימות בצורה יוצאת דופן למוצר ולשרות אותו אנחנו מביאים. אין לי ספק שהצרכנים הישראלים יבינו במהרה שיש כאן פתרון אמיתי, חדשני, שיתופי וידידותי לסביבה".