אאא

סין הודיעה שתקיים סבב חדש של שיחות בנושא סחר עם ארה"ב בוושינגטון בשבוע הבא, במה שעשויה להיות תקווה חדשה לפיתרון הסכסוך בין השתיים.

משלחת סינית שבראשה יעמוד סגן שר המסחר הסיני וואנג שוואן תיפגש עם נציגים אמריקאים שבראשם יעמוד תת שר האוצר לעניינים בינלאומיים, דייוויד מלפס, כך הודיע משרד המסחר הסיני באתר האינטרנט שלו.

שתי הכלכלות הגדולות בעולם כבר נקטו כמה צעדים וצעדי תגובה כאשר הטילו מכסים זו על סחורותיה של זו מאז תחילת השנה, ואיימו בהטלת מכסים נוספים על ייצוא בהיקף של מאות מיליארדי דולרים.

ההודעה על הפגישה הקרובה מגיעה אחרי הפסקה בשיחות בין שני הצדדים. ב-23 באוגוסט מתכננת וושינגטון להטיל מכסים על סחורות סיניות נוספות בשווי 16 מיליארד דולר, צעד שבייג'ין הבטיחה שתגיב לו בהתאם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השיחות המתוכננות יהיו בדרג נמוך יותר מסבב השיחות הקודם ביוני, בו לקחו חלק סגן ראש הממשלה הסיני ליו הי, ושרי המסחר והאוצר האמריקאיים, ווילבור רוס וסטיבן מנוצ'ין.

לאחר שהשיחות הקודמות הביאו להתקדמות מועטה, הודיע הבית הלבן ב-3 באוגוסט שארה"ב מוכנה לשיחות נוספות עם סין בנוגע לפיתרון משבר הסחר. סין חזרה והדגישה שחברות וצרכנים אמריקנים ייפגעו קשות ממלחמת סחר, טענה שעיתון מפלגת השלטון הסינית חזר והדגיש במהדורתו אתמול.

סיסמתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, "אמריקה תחילה", גרמה רק לצרות כלכליות עבור המדינה, כך כתב העיתון, ונקב במספר דוגמאות לכך כמו ההפסדים שנגרמו לחקלאי הסויה האמריקנים בעקבות המכסים הסינים.