אאא

שלב נוסף באבולוציה של הרכב האוטונומי: מפתחת המכוניות האוטונומיות נורו (Nuro) התחילה בסוף השבוע להשתמש בכלים שלה לביצוע משלוח מוצרים מהסופר - כך הודיעה החברה.

נורו, שנוסדה על ידי שני מהנדסים יוצאי גוגל, מפתחת מכוניות אוטונומיות קומפקטיות שמיועדות למשלוח מוצרים תוך-עירוני ומתמקדת בעיקר בפתרון בעיית "המייל האחרון", כלומר שילוח ממרכזי חלוקה אזוריים אל בתי הלקוחות. במכונית של נורו אין מקום נוסעים, אלא רק תאי אחסון וקירור לאספקת מוצרים שונים.

בסוף השבוע, בשיתוף עם רשת המרכולים Kroger, החלה נורו בפיילוט בסקוסטדייל, אריזונה, במסגרתו יכולים תושבים לבצע הזמנה מקוונת של מצרכים ולקבל אותם לביתם באמצעות הרכב האוטונומי.

את ההזמנות ניתן לבצע בינתיים רק מסניף אחד של מותג Fry’s Food, בעלות של 5.95 דולר למשלוח ללא מינימום הזמנה. את המשלוח ניתן לקבל ביום ביצוע ההזמנה, או לתאם משלוח ליום המחרת.

המכוניות עצמן צפויים לנסוע ללא נהג בטיחות, אך פעילותן תפוקח מרחוק ובכל עת על ידי מפעיל אנושי, שיכול לתפוס פיקוד במקרה הצורך. המצרכים יועמסו לרכב על ידי עובד אנושי, ועם צאתו ליעד והגעתו יקבל המזמין הודעת SMS. כשיגיע הרכב ליעד, יוכל המזמין לצאת אליו ולאסוף את המצרכים. את הפיילוט התחילה החברה עם מכוניות אוטונומיות מתוצרת טויוטה, ורק בסתיו תשלב בו את הכלים הייעודיים שפיתחה.