אאא

ישראלי בעל יכטה שהיה בדרכו לוונואטו כדי להקים בה חוות דגים, נעצר במפתיע והועבר לבסיס צבאי בקולומביה, בשל החשד כי הוא סייען לפושע מקומי מבוקש. 

סיפורו של רועי ארז, חקלאי ימי המתגורר בתל־אביב החל כאשר יצא להפלגה מישראל בחודש יולי. הוא הגיע לאחרונה לפנמה, ביקר שם בבית חב"ד, ושם פגש זוג ישראלים שיצאו איתו להפלגה. לאחר שהוריד את הישראלים בחזרה בפנמה, החלה הדרמה.

על פי הדיווח ב'ידיעות אחרונות', לטענת ארז, הוא הפליג מפנמה לכיוון ג'מייקה, כשלפני יומיים עצרה אותו במפתיע ספינת פיראטים. לדבריו, הם הכריחו אותו באיומי רובה להעלות גבר אלמוני לסיפון, והודיעו לו שאם לא ייקח אותו לג'מייקה יאונה לו רע. אלא שאחרי כמה שעות לכדה ספינת טילים קולומביאנית את היכטה שלו, והחיילים שהיו בה השתלטו על היכטה באלימות וכוח וגרמו נזק רב. אמש החל כלי השיט במסע לעבר בסיס חיל־הים "סאן אנדרס" שבקולומביה שם ככל הנראה ייעצר באופן חוקי.

למזלו, ארז הצליח ליצור קשר עם אחותו, קרין ארז אזולאי, שהעלתה לפייסבוק פוסט שהפך ויראלי. "כרגע גוררים את הסירה לקולומביה כשעליה שישה חיילים חמושים, אחי רועי והנוסע המבוקש. אחי חושש מאוד מהאגרסיביות שהופעלה כלפיו וממה שעלול לקרות לו כשיגיע לקולומביה. הוא נקלע לסיטואציה הזאת, מרגיש חסר אונים ומאוד חושש שיפילו עליו סיפור שאין לו חלק בו", כתבה האחות. 

רועי ארז הוא בעל אזרחות גרמנית וישראלית, והוא ביקש מאחותו שתיצור קשר עם שגרירויות שתי המדינות ותבקש סיוע. המשפחה פנתה למשרד החוץ בירושלים ולשגרירות גרמניה, אולם בני המשפחה עדיין חשים חוסר אונים אל מול האירוע.

ממשרד החוץ נמסר, כי הקונסול בבירת קולומביה בוגוטה, יובל שרעבי, מעודכן בפרטים ונמצא בקשר עם אנשי קשר מקומיים לבדיקת פרטי האירוע החריג.