אאא

חוסר האמון בין צפון קוריאה לארה"ב נמשך: העיתון הממלכתי בצפון קוריאה "רדונג סינמון" תוקף הלילה (שני) בחריפות את ארצות הברית ומאשים את הממשל ב"משחק כפול" וב"תכנון עלילה נגד פיונגיאנג". במאמר המערכת  נכתב כי ארה"ב הציבה יחידות מיוחדות בבסיסים ביפן ומתרגלת תמרונים אוויריים לקראת תקיפה אפשרית על פיונגיאנג.

הטור פורסם בעקבות ביטול ביקורו של מזכיר המדינה מייק פומפיאו להמשך השיחות על התפרקותה מגרעין של צפון קוריאה. "מעשיה של ארה"ב מוכיחים כי היא רוקמת עלילה זדונית ופתיחת מלחמה נגד צפון קוריאה", נכתב בביטאון המשטר. "התגובה הנדרשת לפשעיה של וושינגטון היא ענישה חסרת רחמים בעקבות ניסיונותיה לפרק את פיונגיאנג מגרעין".

עוד נכתב, כי "איננו יכולים לקחת את המשחק של האמריקנים ברצינות בזמן שהם מתכננים אימונים סודיים מצד אחד ועורכים משא ומתן עם חיוך על הפנים מצד שני". אנשי הביטאון קראו לארה"ב "לזנוח את ההימורים הצבאיים ולמלא את חלקה בהסכם שנחתם בסינגפור".

האמריקנים מצדם דוחים את ההאשמות. דובר בשגרירות האמריקני בדרום קוריאה מסר כי הוא אינו מכיר פרטים על האימונים המדוברים. טראמפ אף צייץ ביום שישי האחרון כי הוא מכבד מאוד את השליט קים ג'ונג און ושלח לו את ברכתו.

על פי הדיווחים, המחלוקת בין שתי המדינות היא סביב תזמון הכרזת השלום - בפיונגיאנג מתעקשים כי התנאי להתפרקות מגרעין הוא הכרזה על סיום הסכסוך, אך בממשל טראמפ מבהירים כי לפני שהנשק הקטלני לא יושמד והמשא ומתן לא יתקדם לא תהיה הכרזה כזו.

במסגרת הפשרות האמריקניות - טראמפ הסכים לבטל את האימונים הצבאיים המשותפים עם דרום קוריאה, אך המשיך בתמרונים אוויריים באזור שתוכננו כבר לפני זמן רב.