אאא

מנכ"לית בזק הפורשת סטלה הנדלר יוצאת מחר (ב') לחופשת פרישה. הנדלר, שהודיעה על פרישתה כבר בחודש מרץ, בעקבות החשדות החמורים בפרשת בזק, תסיים את תפקידה באופן רשמי בסוף אוגוסט. לא מתוכנן אירוע פרידה כלשהו, למרות ששימשה בתפקיד במשך 5 שנים.

הנדלר תקבל פיצויי פיטורים בסך 950 אלף שקל. עפ"י הערכות שכרה המצטבר של הנדלר הסתכם בכ-24.5 מיליון שקל, בתוספת בונוסים והטבות פיננסיות נוספות.

כאשר הודיעה על פרישתה אמרה הנדלר: "לקראת החלפת הבעלות בחברה, וכן לאור החקירות והנסיבות שנוצרו, החלטתי לפרוש מתפקידי. זהו הדבר הנכון לעשות הן מבחינתי האישית והן מבחינת בזק".

החשדות נגד הנדלר כוללים, בין היתר, ביצוע עבירות על פי חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט, מתן שוחד, והפרת אמונים בתאגיד. במסגרת תיק 4000 חשודה הנדלר שהיתה שותפה בלחצים על אתר וואלה להטות את הסיקור לטובתו של רה"מ נתניהו.

במהלך כהונתה השלימה הנדלר מספר צעדים בחברה כשאחד המהותיים שבהם הוא פריסת תשתית הסיבים האופטיים ליותר מ-60% ממשקי הבית בישראל. בנוסף, בתקופתה התבצעה רפורמת השוק הסיטונאי באינטרנט שנחשבת להצלחה ביחס להיענות הציבורית – רפורמה שבזכותה נכנסו שחקניות חדשות לתחום ובחלקן מפעילות על גבי תשתית בזק שידורי טלוויזיה. כמו כן, היא קידמה את תוכניות ההתייעלות בכוח האדם ופרישה מרצון של עובדי החברה.

כמו כן, כהונתה של הנדלר התאפיינה בחשיבות שייחסה המנכ"לית לפיתוח אפיקי הכנסות חדשים לחברה באמצעות השקעה בחדשנות ביישומים הקשורים בסייבר, ענן, בית חכם, IOT במערכות ציבוריות ועוד.

לעומת זאת, מלבד הפרשות והחשדות הפליליים, נרשמה לחובתה הדחייה ביישום רפורמת השוק הסיטונאי בטלפוניה והערמת הקשיים על סלקום ופרטנר בפריסת תשתית הסיבים.

מי שיחליף את הנדלר בכיסא מנכ"ל הפעילות הקווית בקבוצת בזק הוא דודו מזרחי, שצמח בתוך החברה. מזרחי יכנס לתפקיד בתחילת ספטמבר.