אאא

הכל מתחיל אי שם לפני כמעט 30 שנה באפריקה, כאשר אבנר בר נוי (לבית בוכריס) ממושב ברכיה, יצא לאפריקה במסגרת עבודה חקלאית. בקניה הוא ראה את תושבי המקום משתמשים בקנים על הגג, ויותר מכך: החבלים שקשרו את הקנים ואגדו אותם היו מגולפים טבעי מצמח באיזור.

כשהגיע לארץ, יחד עם אחיו, צביקה בוכריס שמשמש היום כמנכ"ל סוכות ירושלים, התבשל הרעיון לסכך שיוכל להיות כשר למהדרין שכן מה שמחבר את הקנים עשוי מצמח לא מעובד - ככה בעצם נולד "סכך הקיינעס". היום זה כבר מותג שרץ בכל חברה מובילה בסוכות, אבל האמת - כפי שקבע בית המשפט - שהשם "סכך קיינעס" שייך אך ורק לסוכות ירושלים.

אבל זה לא נעצר שם. מאז נקבעו כללי משחק חדשים: וכל שנה מציעים בסוכות ירושלים לפחות 3-4 חידושים, שבסופו של דבר לטובת הקונים בלבד וכולם מרוויחים מהיצירתיות והחדשנות. ישנם פתרונות שכולנו כבר מכירים כמו הדרכים לסוכת בדים ו-"בעיית הלבוד" שהיום סוכות הברזל כבר יצאו מהאופנה תודות לחידושים רבים בתחום, מקנה לבוד ועד חוטים וחבלים. 

ומה עם קישוטי סוכה מתמגנטים? ומה עם בדים איכותיים בעיצובים מיוחדים ומאוריים? הסוכה כמעט הופכת להיות יצירת אומנות שרק רוצים להיות בה כל היום. השנה למשל, יוצא בד ועליו תמונה של קבר רחל מאחד הציירים המפורסמים. אפשר לראות את תצוגת הסוכות במלואה במושב ברכיה ואת האופציות הרבות שיש לסוכות ירושלים להציע, וכמעט לא ניתן להאמין עד כמה שוק הסוכות עבר מהפכה בשני העשורים האחרונים.

חידוש מעניין מבית היוצר של סוכות ירושלים הוא פתרון לסוכה בפרגולה עם בד מתכוונן ואפילו אם גובהה אינו אחיד (אפשרי מתמטית? התשובה היא כן...ולסוכות ירושלים הפתרונים). 

בד לפרגולה עד 3.5 מטר גובה. בלעדי לסוכות ירושלים. צילום: יחצ
בד לפרגולה עד 3.5 מטר גובה. בלעדי לסוכות ירושלים. צילום: יחצ
הגדלה

לא רק פתרונות מתמטיים, בסוכות ירושלים יוצרים מעטפת אחת ושלמה לכל המשפחה בסוכות. איך? סוכות לילדים.  כן, סוכות כמו של "הגדולים", עם כל האיכות של סוכות ירושלים. וכמובן חשוב מאוד: הסוכות עומדות בתקני בטיחות לילדים ועמידות באש. הילדים בדרך כלל עסוקים בעיקר בקישוט הסוכה, עכשיו גם להם יש את המקום שלהם במצוות החג.

סוכות לילדים. איכותיות ובטוחות לילדים. צילום: יחצ
סוכות לילדים. איכותיות ובטוחות לילדים. צילום: יחצ
הגדלה

מי שעובר ליד דוכנים של סוכות ירושלים, יכול לשמוע כאלו אנשים שבאים לשמוע מה החידוש שיצא השנה. כן, יכול להיות שהם כבר רכשו סוכות והם רק באים להתעניין. לפעמים ישנם מוצרים, שנראים על פניהם כאלו בסיסיים, שאנו תמהים איך אף אחד לא השכיל לייצר אותם עד היום.

למשל, מנורות לדים ייעודיים לסוכה שפועלים עם שעון שבת. כמה פשוט וכמה קל, במקום הכבלים המאריכים שמשתלשלים ברחבי הבניינים כדי שיהיה אור בסוכה. ועוד משהו יותר מסקרן: כיור ידני, שמכיר 17 ליטר, ושפועל על ידי לחיצה עם הרגל. אז לא משנה איפה הסוכה שלכם, פשוט לוקחים את הכיור פעם אחת, והנה יש לכם מים לנטילה.

לפני חג הסוכות ישנן שאלות רבות ומגוונות: הכשרויות השונות לסוגי המוצרים, מה מהדרין ומה לא, איך משתמשים במוצרים השונים, וכמובן כמה עולה. לכם הקימו בסוכות ירושלים מוקד ייעודי לכל שאלה שבעולם: *2582, שאגב אם תחפשו את המספר בגוגל הוא יפנה אתכם ישירות לאתר. 

יש לכם חידושים שחייבים להיות בסוכה ואף אחד לא חשב עליהם? בטוחים שאתם מכירים את שוק הסוכות והסטארטאפ הבא נמצא רק במוחם הקודח? שתפו אותנו בתגובות