אאא

וואווי נתפסה כשהיא מזייפת תוצאות מבחני ביצועי סמארטפונים במהלך תערוכת הטכנולוגיה IFA. על פי דיווח של אתר Anandtech, התוצאות האמיתיות של ה-P20 על שני דגמיו ושל ההונור Play, סמארטפון הגיימינג החדש של החברה קרובות יותר לאלה של הגלקסי S8 של סמסונג מאשתקד מאשר לשל מכשירים עדכניים.

מבחני ביצועים סינתטיים הם סוגיה טעונה בעולם החומרה; מדובר בתוכנות שמריצות תהליכים שנועדו לגרום למכשירים להתאמץ ולפעול בשיא כוחם כדי להפיק ציון ביצועים לפי מבחן אחיד. ואולם, יצרניות המכשירים כוללות בהם כלים שמזהים את תוכנות בדיקת הביצועים, ומעבירות אותם למצב אופטימלי שמטה את התוצאות. סמסונג, וואן פלוס וחברות נוספות נתפסו בהטיית תוצאות מבחנים בעבר.

וואווי הודתה בחצי פה שביצעה "התאמות" למבחני הסמארטפונים. עוד הסבירו בחברה שמדובר בכורח המציאות, בעיקר בשוק הסיני. בכיר בחברה אישר שאם החברה לא תנהג כך, היא תאבד את מקומה מול המתחרות שמפרסמות גם הן מספרים מופרכים ומבצעות את אותן התאמות במכשירים שלהן.

נשיא חטיבת התוכנה של וואוי, ד''ר וונג צ'נגלו, אף הצהיר לכתבי Anandtech שהוא תומך בשימוש בפרוטוקול מבחן אחיד ותקני לכל המכשירים. הוא גם הסביר שהמבחנים כיום אינם מייצגים תסריטי שימוש מציאותיים - ושאין להם ערך אמיתי עבור צרכן שמעוניין להבין אם המכשיר יספק את הביצועים הטובים ביותר לצרכיו.

בחברה הבטיחו שלהבא המספרים שתפרסם יעברו ביקורת על ידי גורם חיצוני בלתי תלוי. עבור וואווי מדובר בנושא חשוב: היא השיקה לפני שבוע את המעבד החדש שלה הקירין 980, שאמור להיות הראשון מתוצרתה שיעקוף בביצועיו את מעבדי קוואלקום המקבילים.

הקירין 970, בו צוידו ה-P20 או את המייט 10 פרו, ספג ביקורת על ארכיטקטורה מיושנת ביחס למתחרים. בגלל שוואווי משיקה את מכשיריה מוקדם יותר מהמתחרות, המפרט שלה מוביל רק לתקופה קצרה. הקירין 970 היה חלש יותר מהסנאפדרגון 845 כאשר יצא במייט 10 כשלושה חודשים לפני השקת המכשיר הראשון שצוייד בסנאפדרגון החדש. דגם הקירין החדש, ועדכון ה-GPU טורבו שאמור להגיע לכל מכשיריה בחודשים הקרובים, אמורים לאפשר לה להתהדר בביצועים מהירים ביושר.