אאא

ביום שלישי נערכה בבניני האומה בירושלים ועידת הטהרה העולמית ע"י ארגון "אורם" הבונה ומשפץ מקוואות בישובים רבים בכל רחבי הארץ.

אל מקום הכינוס התכנסו ובאו גדולי ישראל. נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן, חברי מועצות חכמי וגדולי התורה, ראשי ישיבות, רבני ערים, דיינים וכן אישי ציבור.

בדברים שנשאו הרבנים בכינוס עמדו  על הדרכים כיצד לשפר ולייעל את נושא הטהרה מתוך מטרה להביא את נושא הטהרה לכלל הציבור בישראל. 

הרבנים הדגישו את המהפכה העצומה שחולל "אורם" בענין כשרות המקוואות וכן שיבחו את הארגון על דקדוקי ההלכה שנוהג בכל דבר וענין: "בבנית מקווה ישנם פרטי דינים והלכות רבים, וחובה לקבל ייעוץ הלכתי צמוד בכל צעד וצעד, ואת הדרישה הזו קיבלו על עצמם "אורם" ברצון רב ובשמחה כאשר לאחרונה הוקם ע"י אורם בית הוראה למקואות שקיבל את הסכמתם וברכת של גדולי ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יש לציין כי בבית ההוראה מכהנים הרבנים הרב אליהו אלחרר רבה של מודיעין, הרב אברהם שטרית מרבני העיר פ"ת והרב משה יהודה שניידר תלמידו ומקורבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצ"ל.

נקודה נוספת שהדגישו הדוברים היא שלא רק בבניית מקוואות חדשים פועלים ב"אורם", אלא אף במקוואות ישנים אשר נבנו לפני שנים רבות ללא פיקוח הלכתי, פועלים בארגון לבדוק אותם ולהכשיר אותם לפי כל הדעות.

לתועלת הציבור אנו מצרפים את מספרי הטלפון: 

לפניות לבית ההוראה:  0799522288 |  לפניות בנושא שיפוץ ובניה: 036833000

תמונות מתוך ועידת הטהרה העולמית ע"י ארגון "אורם". צילום: אריאל אוחנה