אם תשאלו אותי, כחובבת אינסטגרם ובלוגריות אופנתיות עם אמירה אישית, המסרבות להסחף אחר העדר, הבלוג והאתר מבית היוצר של ליאנדרה מדין - כהן המכונה "מן רפלר" הם הטובים ביותר בתחומם.

ניתן לומר כי ליאנדרה היא בהחלט הפייבוריטית שלי בין כל מאות הבלוגריות אחריהן אני עוקבת.

היא בת 30, יהודיה כשרה וסופרת עם הומור משובח ביותר (בשנת 2013 היא פרסמה את הספר הראשון שלה המאגד בתוכו חיבורים וזכרונות).

גם אם תנברו עמוק בינות לאלפי התמונות בהן תועדה, תתקשו למצוא אותה בהופעות חד גוניות.

כל יציאה שלה מן הבית לרכישת מצרכים בסופר מרקט או לפינוי האשפה למכולה הקרובה, תכלול תלבושת לא רגילה בעליל, הכוללת קומבינציות מופרכות של פריטי לבוש, הן מבחינת הצבעים, ההדפסים והטקסטורות, בשילוב אוקיינוס אין סופי של צמידים ושרשראות, שתמשוך את מבטיהם של עוברי האורח, וכיאה לסופרת שהיא, כל אחת כזאת תספר סיפור מרתק שלא נרצה שיסתיים לעולם.

תוסיפו לזה את החן המתפרץ שלה, הגישה הפמיניסטית, חוסר המאמץ - סטייל: "כך קמתי בבוקר, עם שיער פרוע, עטפתי את עצמי בכל הפריטים שנתקלתי בהם בארון, ואיכשהו, יצא לי בסדר" ותקבלו בלוגרית מוערכת מאד בקרב אנשי אופנה מהמעמד הגבוה ביותר ועד לפשוטי העם.

בשנת 2012 הוכתרה כ"אחת המגמות המשפיעות ביותר של השנה, מתחת לגיל 30" מטעם מגזין פורבס היוקרתי.

הכל התחיל כשליאנדרה הייתה בת 22, סטודנטית לעיתונות בניו יורק.

ביום מן הימים, היא ישבה עם חברה לקפה וקיטרה על הקושי שלה במציאת זיווג. "ברור" אמרה לה החברה, "את משקיעה את רוב זמנך ומרצך בהרכבת האאוטפיטים שאת עוטה על עצמך, במקום בדברים חשובים יותר, ולא זאת בלבד, הם די ביזאריים, הייתי אומרת. לא כך יוצאים לפגישות".

עבור מדין היה זה רגע מכונן, כביכול האסימון נפל לה. "חשבתי לעצמי, אני רווקה כי אני בוחרת באופנה על פני דברים אחרים". מני אז מדין מתחזקת אתר אינטרנט פוטוגני ביותר ושני חשבונות אינסטגרם, אחד כולל בעיקר תמונות מחייה הפרטיים ואחד משמש כחשבון עסקי.

בחשבון העסקי תוכלו למצוא פוסטים אופנתיים בהם נראות דוגמניות במידות גדולות ובמראות שאינם סטנדרטיים כלל וכלל, הממחישים לנו את האג'נדה שלה על אופנה בכלל ועל העצמה נשית בפרט: "תמיד רציתי להראות לנערות צעירות שאין חוקים. לבשו מה שאתן מרגישות בו טוב ומעניק לכן ביטחון. התלבשו בשביל עצמכן ולא בשביל אף אחד אחר וזכרו, הבעת עניין באופנה אינה מרמזת על רמה אינטלקטואלית נמוכה".

עוד צוטטה בעבר אומרת: "אני לובשת מה שמתחשק לי". ויש לכך אפילו תיעוד: בסרטון וידאו, שצילמה אמהּ בילדותה, בו נראית מדין בת השמונה כשלראשה כובע מקלחת המגן מפני כינים, אומרת למצלמה: "זאת התלבושת שלי. אתם אוהבים אותה? אם יש מישהו שלא, ממש לא אכפת לי".

עוד בהיותה סטודנטית התפרנסה משילוב פרסומות, פוסטים ממומנים, עמלות על מכירת פריטים שכתבה עליהם בבלוג שלה ודמי השתתפות באירועים, שזיכו את חשבון הבנק שלה בסכום של שש ספרות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מהר מאוד גם שיתופי פעולה מסחריים עם מעצבים נהפכו למקור הכנסה עבורה. ב־2012, למשל, עיצבה למותג המעילים הניו־יורקי גריפון מעיל טרנץ' שאזל מהמלאי בתוך שעות אחדות אחרי שפרסמה פוסט בבלוג שלה. בהמשך היא שיתפה פעולה עם סופרגה ועם מותג האיפור נארס.

כיום בבעלותה מותג של נעליים בעיצובה.

וכן, למרות כל הקיטורים שלה בענייני שידוכים, שהולידו את הבלוג, היא מהר מאוד גם מצאה חתן: מנהל כספים יהודי אמריקאי, אייבי כהן. הבנתן נכון, גם הוא יהודי.

אל החופה, אגב, צעדה כשהיא לובשת שמלה של מרקזה וז'קט אופנוענים לבן שנתפרו במיוחד עבורה על ידי חברתה, המעצבת רבקה מינקוף.

מאז היא הספיקה להביא לעולם זוג תאומות מתוקות בנות כשנה, אותן היא מלבישה באאוטפיטים יוקרתיים מעוררי קנאה.

לראות ולא להאמין.

View this post on Instagram

See prev

A post shared by Leandra (Medine) Cohen (@leandramcohen) on

View this post on Instagram

Do you think theyre talking shit about me?

A post shared by Leandra (Medine) Cohen (@leandramcohen) on

View this post on Instagram

They are v into their color story today

A post shared by Leandra (Medine) Cohen (@leandramcohen) on