אאא

טלטלה בצמרת אינסטגרם: מייסדי האפליקציה קווין סיסטרום ומייק קריגר, התפטרו וצפויים לעזוב בשבועות הקרובים את ניהול אפליקציית שיתוף התמונות של פייסבוק – כך אישרה אינסטגרם בעקבות דיווח בניו יורק טיימס.

לפי דיווח של בלומברג, סיסטרום וקריגר פורשים על רקע מתחים עם מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בנוגע לכיוון של האפליקציה. לדברי מקורות, השניים הוטרדו מהעלייה הלא רגילה במעורבות של צוקרברג בפעילות היומיומית של האפליקציה, שמהווה חלק מרכזי יותר בצמיחה העתידית של פייסבוק.

השניים הודיעו על החלטתם לפרוש אתמול וצפויים לעזוב בשבועות הקרובים. "אנחנו מוכנים עכשיו לפרק הבא שלנו", כתב סיסטרום בהודעה לעיתונות. "אנחנו מתכננים לצאת לחופשה על מנת לחקור את הסקרנות ואת היצירתיות שלנו. בניית דברים חדשים מחייבת לקחת צעד אחורה, להבין מה מספק לנו השראה ולהתאים את זה למה שהעולם צריך - זה מה שאנחנו מתכננים לעשות".

פרישתם יוצרת חוסר ודאות סביב עתיד האפליקציה. בשלב זה לא ברור מי יחליף את סיסטרום וקריגר בניהולה והאם אותו אדם יצליח לשמר את רצף ההצלחות שלה. היורש הטבעי, סמנכ"ל התפעול לשעבר מארן לווין, מונה מוקדם יותר החודש למנהל השותפויות של פייסבוק.

רכישת אינסטגרם נחשבת לאחת העסקאות המוצלחות בעולם הטכנולוגיה. האפליקציה נרכשה ב-2012 תמורת מיליארד דולר – סכום שנחשב חלומי באותה עת (היה זה לפני שפייסבוק רכשה את ווטסאפ בעסקה בשווי 21.8 מיליארד דולר). מאז, רשמה אינסטגרם צמיחה משמעותית בהיקף הפעילות ובהכנסות שלה, ולפי ניתוח של בלומברג מיולי שוויה מוערך ביותר מ-100 מיליארד דולר, כ-17% מהשווי של פייסבוק.

פרישתם של סיסטרום וקריגר מצטרפת להחלטתו של מייסד ווטסאפ וחבר דירקטוריון פייסבוק, יאן קום, לעזוב את החברה באפריל. גם החלטה זו התקבלה על רקע עימות עם צוקרברג, שביקש להגדיל את השימוש במידע אישי של משתמשי אפליקציית המסרים המידיים ולהחליש את ההצפנה שלה.