אאא

טוויטר השהתה בסוף השבוע האחרון 1,500 חשבונות שלדבריה היו חלק מקמפיין הטעייה מתואם, בו תומכי טראמפ לפעילים ליברלים והפיצו מידע מטעה על בחירות אמצע הקדנציה - כך לפי דיווח של הניו יורק טיימס.

הקמפיין, שאורגן על ידי גולשים בפורצ'ן וברדיט, הגיע לטוויטר בשבוע שעבר. במרכזו, חשבונות עם תמונת דמות מאויירת אפורה ושם משתמש שעושה שימוש בצירוף NPC. מדובר בקיצור של Nonplayable Charachter, מושג מתחום הגיימינג שמתייחס לבוטים - דמויות שלא ניתן לשחק בהן. בקרב תומכי טראמפ, הפך הצירוף לכינוי לפעילים ליברלים, לכאורה בגלל החשיבה העדרית שלהם.

פעילות חשבונות אלו החלה כבדיחה, כשהם מצייצים ועוקבים זה אחרי זה, וכן אחרי משתמשים לגיטימיים, תוך יצירת מראית עין של צבא של פעילים חסרי מוח שחוזרים פה אחד על מסרים נגד טראמפ. ואולם, הפעילות הפכה לבעייתית כשכמה חשבונות החלו לפרסם מידע מוטעה על בחירות אמצע הקדנציה, כולל קריאות לליברלים לצאת להצביע ב-7 בנובמבר (הבחירות עצמן מתקיימות יום לפני כן).

אף שספק אם מטרת הציוצים אכן הייתה להשפיע על הבחירות, פייסבוק החליטה להשהות את כל החשבונות שהיו מעורבים בפעילות. מקור שמכיר את הליך האכיפה בחברה אמר לניו יורק טיימס שהחשבונות הושעו מכיוון שהפרו את כללי טוויטר לגבי "הטעייה מכוונת בתוכן שקשור לבחירות".