אאא

הפרס המוצע בהגרלת הלוטו 'מגה מיליונס' (Mega Millions) בארה"ב, טיפס השבוע לשיא חדש של 868 מיליון דולר, זאת לאחר שגם בהגרלה שנערכה אתמול לא נמצא זוכה.

זה הסכום הגבוה ביותר שהוצע אי פעם בהיסטוריה של ההגרלה, והשני הגבוה ביותר בהיסטוריית הלוטו של ארה"ב. הסיבה לכך היא שלא היה כרטיס זוכה מאז ה-24 ביולי, כך שכרטיס משותף של 11 אנשים שעובדים יחד, זכה ב-543 מיליון דולר.

ההגרלה הבאה תתקיים ביום שישי. אם יימצא זוכה, הוא יוכל לבחור לקבל את הפרס כסכום חד-פעמי בגובה 494.5 מיליון דולר, או בתשלומים - ואז הסכום הכולל יעמוד על 868 מיליון דולר. בכל מקרה, סכום הזכיה עוד צפוי לעלות ככל שיתקרב מועד ההגרלה.

במקביל, גם בהגרלת הלוטו המתחרה, 'פאוארבול' (Powerball), שתתקיים היום (רביעי) - עלה הפרס כבר ל-345 מיליון דולר. פירוש הדבר, ששתי ההגרלות יחד מציעות מיליארד דולר.

אתר 'פאוארבול' (צילום: שאטרסטוק)
אתר 'פאוארבול' (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

עם זאת, הסכום המשולב הזה אינו הגבוה ביותר שבו זכו אי פעם בהגרלת לוטו בארה"ב. ב-2016 זכו שלושה אנשים ב-1.586 מיליארד דולר בהגרלת ה'פאוארבול'. הסכום הגבוה ביותר שחילקו אי פעם ב'מגה מיליונס' עמד על 656 מיליון דולר, בהם זכה אדם אחד ב-2012.

עם זאת, חשוב לזכור שהסיכוי לזכות בהגרלה הוא אחד לכמה מאות מיליונים.

בדצמבר האחרון, הפרס המצטבר של שתי ההגרלות עמד על 780 מיליון דולר, לאחר שבמשך שבועות ארוכים לא נמצא כרטיס זוכה. בסופו של דבר, בינואר זכה כרטיס אחד בפרס של 450 מיליון דולר בהגרלת 'מגה מיליונס'.